sobota, 9 grudnia, 2023

Zmiany w rozkładach jazdy pociągów. Już od najbliższej niedzieli

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Od 12 listopada do 9 grudnia będzie obowiązywać zmieniony rozkład jazdy pociągów. Zmiany dotyczą Kolei Mazowieckich i wszystkich linii Szybkiej Kolei Miejskiej.

Pociągi po linii średnicowej podmiejskiej będą kursować ze średnią częstotliwością co około 15 minut w obu kierunkach. Część pociągów zostanie skierowana na średnicę dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego skończą lub rozpoczną bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego na stronie Warszawski Transport Miejskiego,a od niedzieli zmienią się rozkłady jazdy pociągów wszystkich przewoźników. W tym Szybkiej Kolei Miejskiej wszystkich linii oraz Kolei Mazowieckich. ZTM/WTP apeluje o sprawdzanie rozkładów przed podróżą. Jak podkreśla, największy wpływ na zmiany rozkładów mieć będzie trwająca przebudowa i modernizacja Warszawy Zachodniej. A także linii kolejowej nr 7 między Warszawą Wschodnią a Warszawą Wawer. Co się zmieni?

Tak pojadą linie S1, S2 i S10

Dalszy etap prac przy przebudowie i modernizacji linii kolejowej nr 7, na stacji Warszawa Wawer, spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 i S10 od 13 do 16 listopada. W godzinach wieczornych pociągi nie pojadą między Warszawą Wschodnią a Warszawą Falenicą. Pociągi linii S2 pojadą na całej trasie, łączącej Sulejówek Miłosną i Lotnisko Chopina przez podmiejską linię średnicową. W pełnej relacji, do Sulejówka Miłosny pojedzie 16 pociągów, a do Lotniska Chopina – 18. Pozostałe, oznaczone jako linia S20, będą jeździły w skróconej relacji z Warszawy Wschodniej do Sulejówka Miłosny. Natomiast dwa ostatnie, wieczorne składy S2 z Lotniska Chopina dojadą tylko do przystanku Warszawa Rakowiec – podkreśla ZTM/WTP. Na linii S3 od niedzieli, 12 listopada, w dni powszednie do i ze stołecznego portu lotniczego pojedzie 18 pociągów. Część z nich, tak jak dotychczas, będzie kursowała do i z Radzymina, a pozostałe do i z Wieliszewa lub Legionowa Piasków.

Linie S4, S40,

W dni wolne od pracy pociągi linii S3 pojadą na trasie Warszawa Lotnisko Chopina – Legionowo Piaski. Jak informuje ZTM/WTP będzie to po 18 połączeń w pełnej relacji. W dni powszednie na trasie linii S4, do Zegrza Południowego pojedzie 19 pociągów, a do Piaseczna – 18 pociągów. Z kolei w dni wolne od pracy w pełnej relacji pojadą 4 pary pociągów. W weekendy pozostałe pociągi, poza jednym popołudniowym, który pojedzie z Legionowa do Warszawy Gdańskiej, będą kursowały pomiędzy Piasecznem a Legionowem. Pociągi linii S40 nadal będą jeździły tylko w dni powszednie, w skróconej relacji do i z przystanku Warszawa Rakowiec. W ciągu dnia będzie to 13 połączeń do Warszawy i 14 do Piaseczna. Na Rakowcu można przesiąść się do tramwajów w kierunku centrum Warszawy lub innych pociągów – podsumowuje ZTM/WTP.

(źródło: ZTM/WTP, mat. pras.)

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img