sobota, 9 grudnia, 2023

Kasa dla szpitali i placówek kultury – instytucje ze wsparciem województwa

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Sejmik wojewódzki zdecydował o wsparciu finansowym dla placówek kulturalnych i zdrowotnych w regionie.

We wtorek radni sejmiku zdecydowali o wsparciu finansowym dla szpitali i instytucji kultury – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Środki dla instytucji kultury

Ponad 2 miliony złotych (dokładnie 2,2 miliona) otrzyma Muzeum Niepodległości – Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Radzyminie. Sejmik Mazowsza zdecydował o przyznaniu dotacji na zakup pierwszego wyposażenia oraz wykonanie wystaw stałych w nowym oddziale. W tym roku muzeum otrzyma blisko 300 tysięcy złotych, a w 2024 roku 1,8 miliona złotych. Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie otrzyma blisko 26 tysięcy złotych na digitalizację i udostępnienie obiektów wystawy stałej „podróże na Wschód”. Wsparcie dostanie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, które przeznaczy 1,3 miliona złotych na termomodernizację budynku Oficyny Pałacowej Muzeum. Do Muzeum Wsi Radomskiej trafią ponad 64 tysiące złotych na budowę sanitariatu oraz ponad 109 tysięcy na przebudowę i rozbudowę infrastruktury techniczno-estradowej przy „Scenie pod dębem”. Kwota sfinansuje projekt „Nowe formy uczestnictwa w kulturze – ekspozycja reliktów XVIII-wiecznego dworu na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach”. Ponad 932 tysiące złotych otrzyma Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach – informuje Urząd Marszałkowski.

Wsparcie dla szpitali

Wsparcie otrzymają też placówki medyczne. Radni sejmiku zdecydowali o przyznaniu 9,7 tysiąca złotych dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Kwota pokryje naprawę napędu neurochirurgicznego. Z kolei w Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku planuje przebudowę i rozbudowę Pawilonu C przy ulicy Reymonta w Otwocku. Od województwa otrzyma na ten cel dodatkowe ponad 74,5 tysiąca złotych. Środki z budżetu województwa otrzymają też Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, który za ponad 247 tysięcy złotych przebuduje pocztę pneumatyczną. Szpital psychiatryczny im B. Borzym w Radomiu 404 tys. zł przeznaczy na termomodernizację budynku nr 14. Szpital Psychiatryczny w Gostyninie-Zalesiu dostanie dodatkowe 134 tys. zł z budżetu Mazowsza na zakup pierwszego wyposażenia Pawilonu nr 4. Szpital im. E. Wilczkowskiego w Gostyninie dostanie 131 tys. zł z budżetu samorządu województwa. Środki te zainwestuje w remont studni głębinowej nr 1A wraz z budową wewnętrznej linii zasilającej – podsumowuje Urząd Marszałkowski.
(źrodło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, mat. pras.)

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img