sobota, 9 grudnia, 2023

Podstarzały damski bokser. Groził staruszce śmiercią, zamknął na balkonie

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Aż ciężko uwierzyć w dramat, który rozgrywał się w jednym z mieszkań w gminie Wyszków. Facet dobiegający sześćdziesiątki, a więc nie młodzieniaszek, okrutnie i regularnie znęcał się nad swoją mamą. Wyzywał ją, groził śmiercią, a nawet zamknął na balkonie.

Przemoc domowa niestety wciąż bywa tematem tabu. A bardzo często ofiary cierpią w ciszy. Same boją się zgłaszać zachowanie domowych oprawców. Sąsiedzi i znajomi, jeśli o sprawie wiedzą, jednak nie chcą się wtrącać. Na szczęście to się powoli zmienia. A prawo przewiduje procedurę niebieskiej karty bądź czasowe usunięcie oprawcy z domu (potem może przedłużyć je sąd). Przemoc trwa nierzadko latami. Tak było w Wyszkowie, gdzie 57-latek regularnie znęcał się nad swoją 80-letnią mamą. Sprawę opisała mazowiecka policja.

Groził śmiercią, zamknął na balkonie

To trwało od dłuższego czasu. Jak informuje mazowiecka policja, w niedzielę, 17 września przed 23.00 wieczorem funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie dostali zgłoszenie o przemocy domowej. Policjanci udali się na miejsce. Jak ustalili, dramat w tej rodzinie trwał od dłuższego czasu. 57-latek swoją 80-letnią mamę wyzywał, niepokoił, zamknął na balkonie. Groził, że ją zabije. Do domowych awantur najczęściej dochodziło w sytuacji, gdy 57-latek był pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Śledczy zebrali materiał dowodowy, postawili 57-latkowi zarzut znęcania się nad kobietą. Prokurator wydał wobec agresora środek zapobiegawczy. Mężczyzna otrzymał nakaz opuszczenia rodzinnego domu oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Kodeks karny za przemoc domową przewiduje karę do 5 lat więzienia.

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img