czwartek, 25 kwietnia, 2024

Koniec marzeń. Finał nie dla Zielonych Kanonierów

Rok temu koszykarze Legii Warszawa zostali wicemistrzami Polski. W finale ulegli Śląskowi Wrocław. Teraz na wrocławian Zieloni Kanonierzy trafili w Półfinale. Przegrali dwa mecze we Wrocławiu, zwyciężyli w czwartek w Warszawie. Sobotnie spotkanie we własnej hali niestety dało triumf i finał wrocławianom.

Gdyby koszykarze Legii pokonali gości, piąty decydujący mecz rozegraliby we Wrocławiu. Mecz był prawdziwym dreszczowcem. Pierwszą kwartę Zieloni Kanonierzy przegrali 14-22, drugą 11-15. Na półmetku było 25-37 i legioniści znaleźli się w trudniej sytuacji. Szczególnie, że i trzecią kwartę przegrali 15-18. Ostatnia odsłona to popis Zielonych Kanonierów, którzy zaczęli odrabiać straty. Czwartą kwartę wygrali 23-10, a cały mecz przegrali jedynie dwoma punktami, 63:65. Gdyby w całym spotkaniu legioniści prezentowali taki poziom jak w ostatniej odsłonie, jeszcze ne żegnaliby się z marzeniami o finale. Tak niestety zostaje im gra o trzecie miejsce. Rywalem legionistów będzie przegrany w półfinale między Kingiem Szczecin i Startem Ostrów Wielkopolski. Po spotkaniu Łukasz Koszarek z Legii powiedział dziennikarzom, że przyczyną porażki były trzy słabe kwarty w ataku. Ale teraz kluczowe jest pozbieranie się na ostatnie dni i zakończenie sezonu z przytupem w batalii o trzecie miejsce – cytował zawodnika Zielonych Kanonierów serwis legionisci.com.