wtorek, 23 kwietnia, 2024

Zamkną kluczowe skrzyżowanie na Pradze. Duże utrudnienia

Rusza remont skrzyżowania ulic Ratuszowej i Namysłowskiej. Będą utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej. Pierwszy etap zacznie się w czwartek, 25 maja. Drugi w środę, 30 maja.

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich, prace przygotowawcze zaczynają się już w środę, 24 maja o godzinie 8.00. Drogowcy wykonają tymczasowy chodnik na Ratuszowej pozwalający ominąć pieszym rejon robót. Urządzą także tymczasowy przystanek w zatoce postojowej na Namysłowskiej. Według ZDM, w nocy ze środy, 24 maja na piątek, 25 maja drogowcy zaczną prace zasadnicze.

Zmiany w ruchu i komunikacji

Drogowcy zamkną ulicę Ratuszową na odcinku ok. 35 metrów za skrzyżowaniem z Namysłowską w stronę ulicy Inżynierskiej. Kierowcy nie przejadą przez skrzyżowanie prosto. Dozwolona będzie wyłącznie jazda z Namysłowskiej w lewo w Ratuszową w stronę 11 Listopada oraz z Ratuszowej w Namysłowską. Kierowcy pojadą objazdem ulicami Namysłowską, Szymanowskiego i Dąbrowszczaków – informuje ZDM. Drogowcy zamkną przejście dla pieszych przez Ratuszową. Piesi pójdą drugą stroną ulicy i tymczasowym chodnikiem wykonanym w środę. Zebra przez Namysłowską będzie cały czas czynna, ale drogowcy zwężą ja do niecałych dwóch metrów.

W czwartek 25 maja drogowcy zaczną właściwy pierwszy etap remontu skrzyżowania ulic Ratuszowej i Namysłowskiej. Od czwartku, 25 maja rano, do niedzieli, 28 maja do końca dnia, autobusy linii 169 pojadą trasą objazdową, tylko w kierunku krańca Dw. Wschodni (Kijowska). Linia169 pojedzie trasą: BRÓDNO-PODGRODZIE – … – rondo Żaba – 11 Listopada – Ratuszowa – Namysłowska – K. Szymanowskiego – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – … – DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/l – informuje ZTM. Taka organizacja ruchu potrwa do niedzieli, 28 maja – informuje ZDM.

II etap we wtorek i środę

Od wtorku, 30 maja (ok. godz. 20.00) do środy, 31 maja (do ok. godz. 6.00) drogowcy zamkną całe skrzyżowanie Ratuszowej i Namysłowskiej. Położą tam nową nawierzchnię. Na ul. 11 Listopada w kierunku ronda Żaba nieczynny będzie lewy pas do zawracania w Ratuszową. W przeciwnym kierunku (w stronę Namysłowskiej) od wjazdu do budynków ul. 11 Listopada 15A i B kierowcy pojadą wyłącznie pasem do skrętu w lewo w Kowieńską. Jadący Kowieńską w stronę 11 Listopada na skrzyżowaniu ze Środkową nie pojadą prosto, ale w lewo lub prawo. Utrudnienia ominą Kowieńską, Środkową, Strzelecką, Konopacką i Stalową. Do Namysłowskiej dojadą ulicami Dąbrowszczaków i Szymanowskiego. Swoje trasy zmienią autobusy linii 135, 169 i 212. Linie 135 i 212 w kierunku placu Hallera pojadą ul. Starzyńskiego i Jagiellońską. Autobusy 169 w kierunku dworca Wschodniego ominą utrudnienia ul. Szwedzką i Stalową. Skrzyżowanie drogowcy otworzą w środę, 31 maja, ok. godz. 6.00.
(źródło: ZDM, mat. pras.)

REKLAMA

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img