środa, 29 listopada, 2023

W weekend wymienią nawierzchnię w alei Jana Pawła II. Zwężona jezdnia, objazdy, utrudnienia

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Zmiany w alei Jana Pawła II. Od piątku do niedzieli drogowcy wymienią tam nawierzchnię. Jezdnia będzie węższa. A kierowcy będą mogli skorzystać z objazdów.

W najbliższy weekend, od piątku, 14 kwietnia, do niedzieli, 16 kwietnia, drogowcy naprawią nawierzchnię prawego pasa alei Jana Pawła II. Na odcinku od alei „Solidarności” do ulicy Grzybowskiej zwężą jezdnię w kierunku centrum do jednego pasa. Autobusy jednak nie zmienią swoich tras – informuje Zarząd Dróg Miejskich. Jak informują drogowcy, frezowanie alei Jana Pawła II zaplanowali tradycyjnie na weekend. Prace zaczną w piątek, 14 kwietnia, o godz. 22.00. Zakończą w niedzielę, 16 kwietnia, o godz. 16.00. Na całym remontowanym odcinku obowiązywać będzie zakaz parkowania – z informacją o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela.

Zmieniona organizacja na od al. „Solidarności” do Ogrodowej

Pierwsza zmiana organizacji ruchu pojawi się już przed skrzyżowaniem al. Jana Pawła II z „Solidarności”, informuje ZDM. Z prawego pasa Jana Pawła II, na jezdni w kierunku centrum, kierowcy będą mieli możliwość wyłącznie skrętu w prawo. Za skrzyżowaniem skrajny prawy pas nadal będzie przeznaczony wyłącznie do skrętu, tym razem w ul. Ogrodową. Na tym odcinku drogowcy wygrodzą także środkowy pas, pozostawiając jeden pas ruchu dla jadących prosto. Jadący z przeciwnego kierunku (w stronę Żoliborza) również będą mogli skręcić ze swojej jezdni w lewo, w ul. Ogrodową.

Ruch na odcinku Ogrodowa – Elektoralna

Na odcinku al. Jana Pawła II od Ogrodowej do Elektoralnej kierowcy pojadą wyłącznie jednym – skrajnym lewym pasem ruchu. Jak informuje ZDM, zmieni się organizacja dojazdu do budynków Elektoralna 24 oraz Ogrodowa 1A i 3A. Wyjazd z parkingu na al. Jana Pawła II zostanie zamknięty, a jego obsługa będzie się odbywać w obu kierunkach (wjazd i wyjazd) od strony Elektoralnej.

Zmiany na odcinku Elektoralna – Grzybowska

Za ulicą Elektoralną na odcinku do przystanku autobusowego otwarte będą dwa pasy ruchu, a za przystankiem do samej Grzybowskiej – jeden. Na czas prac wyłączymy z ruchu krótki kawałek ul. Krochmalnej – od ul. Ciepłej w stronę al. Jana Pawła II. Jak informuje ZDM, aby uniknąć jazdy obok placu budowy, będzie można skorzystać z objazdu. Poprowadzi on al. „Solidarności”, ul. Żelazną i Grzybowską.
(źródło: ZDM, mat. pras.)

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img