sobota, 9 grudnia, 2023

Agresywni pasażerowie napadli kierowcę przewozu na aplikacje. Brutalny rozbój

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Pasażerowie sterroryzowali kierowcę, zabrali auto. Potem je spalili i ogołocili. Rozbój na Pradze.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji w późnych godzinach nocnych czterech mężczyzn zamówiło przejazd „na aplikację”. W czasie podróży pijani pasażerowie poprosili kierowcę o zatrzymanie się przed innym, niż docelowe miejscem, tłumacząc, że muszą zastawić telefon w lombardzie, aby zapłacić mu za przejazd. W pewnym momencie jeden z mężczyzn zrobił się agresywny. Kazał kierowcy oddać pieniądze, jakie posiada. Wszyscy wyszli z samochodu. Jeden z pasażerów zagroził kierowcy nożem, pozostali kopali w samochód – relacjonuje policja.

Kierowcy udało się uciec. Oddalając się zauważył, że mężczyźni odjeżdżają jego samochodem. Ponieważ auto było wyposażone w sygnał GPS, już po paru chwilach pokrzywdzonemu udało się je namierzyć. Okazało się, że samochód jest spalony w środku, ma wybitą szybę, przebitą oponę i uszkodzony zderzak. Z wnętrza pojazdu sprawcy ukradli też kilka tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z komendy na Pradze-Północ. Policjanci szybko zatrzymali dwóch z czterech mężczyzn, a w kolejnych dniach ich wspólników. Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa Waszawa Praga-Północ. Zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty, za które może im grozić kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd całą czwórkę aresztował tymczasowo na trzy miesiące – podsumowuje policja.

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img