czwartek, 25 kwietnia, 2024

Zieloni Kanonierzy wygrali. Są na 6 miejscu

W meczu XXI kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Legii Warszawa odnieśli pewny triumf nad Grupą Sierleccy Czarni Słupsk. Mecz rozgrywany na terenie przeciwnika Zieloni Kanonierzy wygrali 86:73.

O wygranej przesądziły już pierwsze dwie kwarty, w których wicemistrzowie Polski zdeklasowali swych rywali. Pierwszą odsłonę wygrali 29-18. Drugą 28-8, na półmetku prowadzili 57-26. Początek trzeciej kwarty to jeszcze większa przewaga legionistów, którzy prowadzili aż różnicą 36 punktów, 68-32. Wtedy jednak w szeregi gości wdarło się rozluźnienie, zaś rywale złapali wiatr w żagle, zaczęli odrabiać straty. Wygrali trzecią kwartę 21-16, zmniejszyli stratę w całym spotkaniu do 26 punktów, przegrywali 47-73. Ostatnią odsłonę również wygrali gospodarze, 26-13. Ostatecznie przegrali Legią 13 punktami, 72:86. Po 21 meczach trwającego sezonu stołeczny zespół z bilansem 12 zwycięstw i 9 porażek zajmuje szóste miejsce w ligowej klasyfikacji. Kolejny mecz stołeczni koszykarze rozegrają w piątek, 10 marca o godzinie 17.30 w Toruni. Rywalem Zielonych Kanonierów będą ostatnie w tabeli Arriva Twarde Pierniki Toruń. Legia Warszawa w ubiegłym sezonie osiągnęła niesamowity sukces, zdobywając wicemistrzostwo Polski. Koszykarze z Warszawy ulegli w finale jedynie Śląskowi Wrocław.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Legia Warszawa 73:86
(18-29, 8-28, 21-16, 26-13)