wtorek, 23 kwietnia, 2024

To już deklasacja. PROJEKT z 10 zwycięstwem z rzędu

Trwa wybitna passa siatkarzy Projektu. Zawodnicy ze stolicy w 26 kolejce Plus Ligi pokonali na wyjeździe LUK Lubin 3:1.

Siatkarze Projektu ulegli jedynie w pierwszym secie 23:25. Drugi wygrali 25:22, trzeci 25:20. Set czwarty to już zdecydowana przewaga i pewna wygrana 25:13. Projekt pozostaje niepokonany od 18 grudnia, kiedy to przed własną publicznością uległ Asseco Resovii 0:3. W kolejnych meczach oodniósł serię 10 zwycięstw.

Niesamowita seria

21 grudnia stołeczni siatkarze ograli we włąsnej hali GKS Katowice 3:0, 28 grudnia na wyjeźdie Barkom Każany Lwów również 3:0. 7 stycznia przed własną publicznością pokonali Ślepsk Malow Suwałki 3:0, 16 stycznia na wyjeździe z Cuprum Lubin 3:0. W dramatycznym spotkaniu we własnej hali siatkarze Projektu pokonali 22 stycznia PGE SKrę Bełchatów 3:2. 30 stycznia zakończyli udany miesiąc zwyciężając w Radomiu 3:0 z Cerrad Eneą Czarnymi Radom. Udany był też luty. Stołeczni siatkarze pokonali 4 lutego Grupę Azoty Kędzierzyn Koźle u siebie, 3:1, a tydzień później na wyjeździe wygrali z Jastrzębskim Węglem również 3:1. Kolejnym rywalem, 18 lutego buł AZS Inddykpol Olsztyn, z którym siatkarze Projektu wygrali również 3:1. Marzec rozoczęli od wyjazdowej wygranej z zespołem LUK Lublin 3:1. W najbliższy weekend, w sobotę 11 marca siatkarze Projektu podejmą Aluron CMC Wartę Zawiercie. Mecz rozpocznie się o 14.45, w hali Torwar przy Łazienkowskiej 6a.

Po 26 kolejkach Projekt Warszawa zajmuje 5 miejsce w tabeli Plus Ligi, zgromadził 52 punkty. Traci 7 oczek do liderującej Aluron Warty Zawiercie oraz Asseco Resovii. Trzeci w tabeli jest Jastrzębski Węgiel, który zgromadził 58 punktów. Siatkarze Projektu mają 52 punkty, tyle samo co czwarta w tabeli Grupa Azoty Kędzierzyn Koźle. Kolejne miejsca zajmują Trefl Gdańsk (47 pkt.), Indykpol AZS Olsztyn, PSG STal Nysa (po 43 pkt.). Dziewiąty w tabeli Ślepsk Malow Suwałki ma 38 punktów. Najlepsze osiem zespołów rundy zasadniczej zmierzy się w play off o mistrzostwo Polski.

LUK Lubin – Projekt Warszawa 1:3 (25:23, 22:25, 20:25, 13:25)