środa, 24 kwietnia, 2024

SIATKÓWKA. Projekt się nie zatrzymuje

Dziewiątą wygraną z rzędu i siedemnastą w sezonie odnieśli siatkarze Projektu Warszawa. Tym razem przed własną publicznością nie dali szans zespołowi AZS Indykpol Olsztyn.

Początek pierwszego seta to wyrównana wymiana punktów. Gdy gospodarze zdobywali przewagę maksymalnie dwóch punkcików, goście wyrównywali. A w końcówce seta dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Najpierw Projekt przegrywał 19:20, wyrównał, ale potem znów musiał odrabiać straty przy stanie 22:23. Stołeczni siatkarze wyrównali na 23:23 i objęli prowadzenie 24:23 mając piłkę setową. Nie wygrali tej wymiany, olsztynianie doprowadzili do wyrównania. Kolejne dwie akcje to najpierw prowadzenie 25:24 i kolejna piłka setowa tym razem wygrana. Ostatecznie po bardzo wyrównanej grze Projekt wygrał pierwszego seta 26:24.

Początek drugiej partii miał podobny przebieg do pierwszej. Widzowie mogli oglądać wymianę ciosów i grę punkt za punkt. Do czasu, gdy gospodarzom udało się odskoczyć na dwa punkty, prowadzili 10:8. I stopniowo tę przewagę powiększali, aż do sześciu punktów przy stanie 20:14. Goście ambitnie próbowali gonić wynik i zmniejszać dystans. Udało im się poprawić wynik na 15:20 i 16:20, ale przewaga Projektu była zbyt duża by oddać seta. Warszawski zespół trzy kolejne punkty prowadził siedmioma „oczkami” 23:16. Następnie to goście zniwelowali przewagę do czterech punktów, było 23:19. Jednak w tej fazie zawodnicy Projektu wywalczyli piłkę setową, którą wykorzystali. Zwyciężyli w drugim secie 25:19.

Trzeci set słaby, w czwartym deklasacja

W trzecim secie początkowo gospodarze prowadzili 2:0, 3:1, potem 4:3. Gdy goście doprowadzili do wyrównania 4:4 mało kto spodziewał się jeszcze, że cały set będzie należał do nich. Olsztynianie uzyskali przewagę jednego, dwóch punktów. Siatkarze Projektu tylko raz zdołali jeszcze doprowadzić do remisu, 11:11. Potem to goście zaczęli powiększać przewagę. Prowadzili już nawet 22:17. Gospodarze zmniejszali straty, przegrywali 19:22, ale wtedy olsztynianie zdobyli niezwykle ważny, 23 punkt. Projekt zmniejszył jeszcze rozmiary przewagi gości do 20:23. Obronili piłkę setową, doprowadzając do wyniku 21:24. Następną piłkę setową goście wykorzystali. Trzeci set Projekt przegrał 21:25.

Czwartą partię siatkarze Projektu rozpoczęli mocno podrażnieni utratą poprzedniego seta. Dość szybko odskoczyli rywalom na pięć punktów przy stanie 10:5. Przewagę tę powiększali. Prowadząc 13:6, 14:8, a nawet ośmioma punktami 19:11. W końcówce jeszcze zwiększyli dystans, prowadzili 23:13. Gościom udało się jeszcze zdobyć trzy punkty, zmniejszyć stratę do siedmiu punktów. Ale kolejną wymianę już wygrali, prowadzili 24:16. Piłkę meczową rozstrzygnęli na swoją korzyść. Projekt zdecydowanie wgrał czwartego seta aż dziewięcioma punktami 25:16 i cały mecz 3:1.

Pewnym krokiem do fazy play off

Warszawscy siatkarze zajmują piąte miejsce w tabeli Plus Ligi. Wygrali po raz dziewiąty z rzędu i po raz siedemnasty w sezonie. Indykpol jest siódmy. W następnej kolejce Projekt zagra w Lublinie z dziesiątą w tabeli drużyną Luk Lublin. Do fazy play off awansuje osiem najlepszych drużyn PlusLigi. Zespół ze stolicy jest na dobrej drodze by znaleźć się w elitarnym gronie.