Niecodzienna akcja w szkole. Strażnicy i ALPINIŚCI RATOWALI MEWĘ

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Dzieci zobaczyły uwięzionego ptaka. Powiadomiły pracowników szkoły. Ci wezwali Ekopatrol. Strażnicy o pomoc poprosili Mewa zaplątała się w siatkę rozpiętą nad podwórzem szkoły przy ulicy Trockiej na Targówku.

Do zdarzenia doszło w piątek, 3 lutego. Jak informuje Straz Miejska uczniowie, którzy przyszli tego dnia do szkoły przy ulicy Trockiej, zauważyli na podwórku placówki ptaka. Mewa zaplątała się w rozpiętą nad dziedzińcem siatkę. O swoim odkryciu dzieci powiadomiły pracowników szkoły, którzy wezwali strażników miejskich z Ekopatrolu. Jak relacjonuje Straż Miejska, faktycznie ptak wpadł w pułapkę. Wewnętrzne podwórko zamknięte jest pomiędzy budynkami. Od góry zabezpieczono je siatką rozpiętą nad całą powierzchnią o szerokości około dziewięciu metrów.

Mewa zaplątała się akurat na samym środku, kilka metrów od najbliższej ściany. Próbowała się uwolnić. Aby pechowca wydostać, strażnicy wezwali pracowników firmy wspinaczkowej. Pomiędzy ścianami podwórka rozpięli oni na dachu dwie liny. Alpinista przymocował do nich trzecią linę, a następnie wspiął się po niej i oswobodził mewę. Pechowy ptak został przekazany funkcjonariuszom Ekopatrolu, którzy odwieźli go do Ptasiego Azylu na terenie warszawskiego ZOO.

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img