sobota, 24 lutego, 2024

Latarnie w Wawrze, światła na Bielanach, przetarg na latarnie w dzielnicach

Wymiana latarni na ulicy Kajki w Wawrze, nowe światła na przejściu na Bielanach, otwarty przetarg na remont oświetlenia na ulicach zarządzonych przez dzielnice – to zmiany, jakie ogłosił Zarząd Dróg Miejskich w ostatnim czasie.

Zakończyła się wymiana latarni na ulicy Kajki w Wawrze – Aninie – poinformował Zarząd Dróg Miejskich. „W sumie na jednej z ważniejszych ulic wawerskiego Anina wstawiliśmy 62 słupy wyposażone w tyle samo nowoczesnych opraw ledowych SAVA. Za wymianę nie musieliśmy dodatkowo płacić, ponieważ odbyła się w ramach umowy z jedną z firm na konserwację oświetlenia na drogach podlegających ZDM” – informują drogowcy. Zarząd Dróg Miejskich wybudował nową sygnalizację świetlną w al. Reymonta. Światła powstały na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Żbikowianka.

„To efekt przeprowadzonego audytu bezpieczeństwa, w trakcie którego zebra uzyskała bardzo niską ocenę” – informują drogowcy. Z kolei do przetargu na wymianę lamp na ulicach, zarządzanych przez urzędy dzielnicowe zgłosiły się trzy firmy. Wybrany wykonawca wyprodukuje i dostarczy 36 707 ledowych opraw, ich montaż zacznie się jeszcze w tym roku. Dzięki temu w przyszłości rachunek „za światło” dla Warszawy będzie wiele niższy – informuje urząd miasta. Szacowany czas wymiany wszystkich opraw na gminnych drogach to 15 miesięcy. LED-y powinny więc rozświetlać całą Warszawę na przełomie 2024 i 2025 r.
(Warszawski Serwis Prasowy)

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img