Wielka awaria na Mokotowie. Wiemy dlaczego. Powodem uszkodzenia przy budowie tramwaju do Wilanowa. Mieszkańcy nie mają wody

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Mieszkańcy Mokotowa bez wody. Doszło do uszkodzenia magistrali przy ulicy Spacerowej. Jest potwierdzone, że do awarii doszło podczas prac przy budowie linii tramwajowej do Wilanowa. Trwa usuwanie awarii. Są ustawione beczkowozy.

„Nie dość, że trwają prace przy budowie tramwaju, remonty, to jeszcze nie ma wody, na pewno winny jest ten cały tramwaj!” – napisał nam oburzony czytelnik. Faktycznie, od wielu godzin mieszkańcy części Mokotowa nie mają wody. Doszło do awarii w ulicy Spacerowej. O sprawę spytaliśmy w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Zapytaliśmy, co jest powodem braku wody, czy prawdą są pogłoski, że przyczyniła się do tego budowa tramwaju i kiedy możemy spodziewać się usunięcia awarii. „ Ad. 1. W ul. Spacerowej doszło do uszkodzenia magistrali wodociągowej. Ad. 2. Doszło do niego podczas prac ziemnych związanych z budową linii tramwajowej. Ad 3. Zostały podjęte niezwłoczne działania, dzięki którym obecnie trwa nawadnianie sieci, w związku z czym w najbliższym czasie mieszkańcy znów będą mieć dostęp do bieżącej wody. Nadmieniam, że w międzyczasie postawiliśmy dwa beczkowozy: na ul. Puławskiej i Rakowieckiej” – napisała w mailu Jolanta Maliszewska, z-ca rzecznika prasowego MPWiK w m.st. Warszawie S.A. Postawione przez wodociągowców beczkowozy stoją przy Puławskiej 4/6/8 i Rakowieckiej 2.

WIĘCEJ W TELEGRAFIE

- Advertisement -spot_img