W Warszawie powstaje coraz mniej mieszkań. Dane za październik są bardzo niepokojące

W październiku w Warszawie zaczęto budowę o blisko połowę mieszkań mniej niż rok temu. Jeszcze bardziej spada liczba wydanych pozwoleń.

Niepokojące dane z rynku nieruchomości w stolicy. Spada liczba mieszkań budowanych w mieście. Jak wynika z danych statystycznych na październik liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto w tym miesiącu była o prawie połowę mniejsza niż w analogicznym okresie. Jak wynika z danych Urzędu Statystycznego w Warszawie, w październiku w stolicy rozpoczęto budowę 738 mieszkań, czyli o 47,8 procent mniej niż w październiku 2021 roku – wyliczył Urząd Statystyczny w Warszawie. Od stycznia do października rozpoczęto budowę 10911 mieszkań (o 31,8 procent mniej niż w analogicznym okresie 2021 roku).

Jak wynika z danych statystycznych, 10290 mieszkań powstaje w budownictwie przeznaczonym na sprzedaż lub wynajem. 470 mieszkań budują inwestorzy w budownictwie indywidualnym. 120 powstaje w budownictwie spółdzielczym. 31 mieszkań powstaje w budownictwie zakładowym. Spada liczba mieszkań, na budowę których wydano pozwolenia. Także tych, dla których dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym. W październiku 2022 roku wyniosła 942. Była o 54,7 procent niższa niż przed rokiem – wynika z danych Urzędu Statystycznego w Warszawie.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy