Ruszają pierwsze prace przy iluminacji świątecznej w Warszawie. „Symbol miasta”

Iluminacja to symbol miasta, nie ma mowy o rezygnacji z niej – deklarują drogowcy. Ale będzie w tym roku ograniczona.

W pierwszych dniach grudnia na placu Zamkowym i na Trakcie Królewskim zawisną ozdoby świątecznej iluminacjo. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, w tym roku po raz trzeci będą to ozdoby, które dostarcza i instaluje firma Multidekor. Firma działa w ramach trzyletniej umowy. Jak podaje ZDM, jak co roku włączy iluminację w pierwszych dniach grudnia. Drogowcy przypominają, że iluminacja ma mniejszy zakres niż dawniej. Kiedyś świąteczne ozdoby obejmowały również Marszałkowską, Aleje Jerozolimskie, Aleje Ujazdowskie, czy szereg warszawskich placów.

Jak podkreśla ZDM, lluminacja świąteczna jest symbolem Warszawy. Ozdoby na Trakcie Królewskim co roku przyciągają warszawiaków i turystów. Ma istotne znaczenie dla sklepów i restauracji, które znajdują się w tym miejscu. Na tyle duże, że co roku to właśnie kupcy i sklepikarze finansują jej część wzdłuż Nowego Światu – zaznaczają drogowcy.

W sytuacji kryzysu energetycznego iluminacja będzie świecić tylko do północy. Jak zaznacza ZDM ma to znaczenie wyłącznie symboliczne, bo iluminacja nie obciąża specjalnie miasta.

(źródło: ZDM, mat. pras.)

Polecamy