piątek, 29 marca, 2024

Na Torwarze o 17.30. Legia zaczyna przygodę w Lidze Mistrzów!

W poniedzialek, 3 października o godz. 17.30 w hali COS Torwar przy ul. Łazienkowskiej 6 koszykarze Legii Warszawa zainaugurują tegorozne  rozgrywki Lidze Mistrzów. Podejmą mistrza Izraela, Hapoel Holon.  Rywalami wicemistrzów Polski w grupie „C” Ligi Mistrzów są naprawdę mocne zespoły. Wspomniani mistrzowie Izraela, mistrzowie Belgoo Filou Oostende i przede wszystkim światowej klasy  ekpia z Turcji – Galatasaray Stambuł. Zieloni Kanonierzy w ubiegłym sezonie zagrali powyżej oczekiwań. Awans do fazy play off był sukcesem. Jednak tam legioniści spisali się kapitalnie, dotarli aż do wielkiego finału. Dopiero w nim przegrali batalię o złoty medal ze Śląskiem Wrocław. Jednak wicemistrzostwo Polski to największy sukces koszykarzy Legii od wielu lat. Dał awans do Ligi Mistrzów. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego byli w ubiegłym sezonie najlepszą męską drużyną w stolicy. Piłkarze Legii nie tylko nie obronili tytułu mistrzowskiego, ale też nie zakwalifikowali się do europejskich pucharów. Co więcej, walczyli długo o utrzymanie w Ekstraklasie, ostatecznie zajęli 10 miejsce. 9 miejsce w mistrzostwach Polski zajęli też siatkarze Projektu. Podopieczni Andrei Anastasiego w ostatniej chwili stracili szansę na grę w play off. Na tym tle tym bardziej należy docenić wynik koszykarzy, którzy w poniedziałek zaczynają grę w Lidze Mistrzów.