piątek, 19 kwietnia, 2024

Ekstraklasa pauzuje. A w niższych ligach triumfy warszawskich drużyn

Polonia Warszawa nie zatrzymuje się. Wygrała w Lubinie z Zagłębiem II Lubin i jest już na trzecim miejscu w tabeli II ligi. W III lidze wygrała Legia II Warszawa, a piąty remis z rządu zanotowali piłkarze Ursusa. Ekstraklasa miała przerwę na reprezentację, grały warszawskie zespoły w niższych ligach.

Spotkanie z Zagłębiem II Lubin miało dramatyczny przebieg. Gola w 22 minucie spotkania zdobył Michał Fidziukiewicz dla Polonii. Czarne Koszule utrzymały prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie w 56 minucie wyrównał Kacper Lepczyński. W 74 bramkę dla Polonii z rzutu karnego zdobył Wojciech Fadecki. Czarne Koszule, beniaminek II ligi jest rewelacją tegorocznych rozgrywek.Zajmuje trzecie miejsce w tabeli. A już w środę zagra zaległy mecz z KKS 1925 Kalisz. Z kolei 2 października podejmie GKS Jastrzębie Zdrój. Przypomnijmy, że do I ligi awansują dwa najlepsze zespoły. A drużyny do 2 do 6 miejsca zagrają o trzecie miejsce premiowane awansem w barażach.

III liga – piąty remont Ursusa

W III lidze powody do zadowolenia ma Legia II Warszawa. Rozbiła Błoniankę Błonie 6:2. Piąty remis odnotowali piłkarze Ursusa. Po remisach Legią II Warszawa, Wartą Sieradz, Pilicą Białobrzegi, Olimpią Zambrów, tym razem piłkarze ze stolicy podzielili się punktami z Concordią Elbląg, remisując na wyjeździe 1:1. Legioniści zajmują miejsce 6. Ursus 13.

IV liga wysoka wygrana Dumy Bielan

W IV lidze Hutnik Warszawa aż 6:0 pokonał MKS Przasnysz. Kolejną porażkę zaliczyła Escola Varsovia, która przegrała z Victorią Sulejówek 1:2. Hutnik awansował na 5 miejsce w tabeli. Escola Varsovia zajmuje miejsce ostatnie.

V liga. KTS dwucyfrowo, wysoka wygrana Drukarza

Dobrze zagrały warszawskie drużyny w V Lidze. KTS Weszło rozbiło Wkrę Żuromin aż 10:0. Zajmuje pierwsze miejsce z kompletem siedmiu zwycięstw. Drukarz  rozbił Srkę Drobin 9:2. Nie tak okazałe, ale też wysokie zwycięstwo odniosła Polonia II Warszawa. Wygrała ze Żbikiem Nasielsk 6:2. Okręcie wygrało w Wołominie z Huraganem 2:1. Jako jedyna zwycięstwa nie odniosła Unia, która podzieliła się punktami z Amatorem Maszewo  1:1. Drukarz jest trzeci, ma 13 punktów, tyle samo co Polonia II i Okęcie. 8 miejsce zajmuje Unia.