piątek, 29 marca, 2024

Legia przegrywa, Polonia wygrywa. Grały warszawskie drużyny

Legia Warszawa nie wykorzystała szansy. Przegrywając 0:4 z Rakowem nie wyszła na prowadzenie w Ekstraklasie (wystarczał remis). W II lidze nieźle radzi sobie Polonia. A jak spisały się warszawskie zespoły w niższych ligach?

Wisła Płock jest wciąż liderem Ekstraklasy. Ale przegrała mecz w derbach Mazowsza z Radomiakiem 0:2.Nie wykorzystała tego Legia, która przegrała w wyjazdowym meczu z Rakowem aż 0:4. A więc pierwsze trzy miejsca zajmują w kolejności Wisła, Pogoń Szczecin i Legia po 17 punktów. Zaledwie z jednym punktem przewagi nad Rakowem, który ma też jeden mecz zaległy.

II liga. Polonia idzie w górę

Grały też warszawskie zespoły w niższych ligach. W II lidze nieźle radzi sobie Polonia. Czarne Koszule wygrały w Stężycy z Radunią 3:2. Prowadziły 2:0 po 16 minutach, po golu samobójczym Macieja Orłowskiego w 14 minucie i bramce Michała Fidziukiewicza w 16. W 73 minucie na 3:0 podwyższył WOjciech Fadecki, wydawało się, że spotkanie zakończy się miażdżącym zwycięstwem Polonii. A jednak w końcówce gospodarze złapali kontakt. Najpierw rozmiary porażki zmniejszył Janusz Surdykowski w 77 minicie, a w 85 Bartosz Zynek. Ostatecznie spotkanie skończyło się wygraną Czarnych Koszul 3:2. Polonia zajmuje 5 miejsce w tabeli z 16 punktami i jednym meczem zaległym. Czwarty jest inny zespół z Mazowsza – Znicz Pruszków z 17 punktami. Miejsce 15 zajmuje Pogoń Siedlce.

III liga. Porażka Legii II ze Świtem, bez bramek w meczu Ursusa

W III lidze grupie I (Mazowsze, Łódzkie, Podlasie, Warmia i Mazury) Legia II Warszawa przegrała u siebie z liderem, Świtem Nowy Dwór 1:2. Zaś Ursus Warszawa zremisował z Białobrzegach z Pilicą 0:0. Legia II z 10 punktami zajmuje miejsce 6. Urus z 7 miejsce 13.

W IV lidze wygrana Hutnika. W V komplet KTS

W lidze IV mazowieckiej Hutnik Warszawa wygrał na wyjeździe 1:0 z Mazurem Karczew. Duma Bielan zajmuje miejsce 8 z 10 punktami. Escola Varsovia przegrała aż 0:5 w Ząbkach z Ząbkovią. W tabeli zajmuje ostatnie, 18 miejsce z zaledwie 1 punktem.

Za to w V lidze, I grupie mazowieckiej KTS Weszło wygrało 3:2 z Polonią II Warszawa. Okęcie Warszawa zremisowało 1:1 z Unią Warszawa. KTS jest liderem z 15 punktami. Drugie jest Okęcie, które zgromadizło 10 punktów. 5 miejsce zajmuje Unia Warszawa (8 punktów) a 6 miejsce Drukarz Warszawa z 7 punktami. Polonia II jest na miejscu 8, z 7 punktami. W ostatniej kolejce zespół Drukarza pauzaował.