piątek, 29 marca, 2024

„Gów…o” do przerwy, charakter po niej. Klasyk jak za dawnych lat

Klasyk z Widzewem nawiązał do wspaniałej historii, a Legia wywalczyła trzy punkty. Drugi klasyk, z Górnikiem też był wspaniałym widowiskiem. Tym razem jednak zwycięstwa nie było. Legioniści zremisowali z Górnikiem Zabrze 2:2.

Przed laty mecze Legii z Górnikiem elektryzowały Polskę. W piątek też obie drużyny nawiązały do wielkiej historii.

Fatalnie do przerwy

Choć nie oba od razu. „W pierwszej połowie graliśmy g…no” powiedział po meczu na konferencji trener Kosta Runjaic. Trudno odmówić mu racji. Legioniści zaczęli niemrawo, pozwolili sobie narzucić pressing gości. Górnik był bardzo dobrze dysponowany, a co gorsza skuteczny. W 26 minucie gospodarze dali się zaskoczyć. Gola na 1:0 dla gości zdobył Paluszek.

Dramatyczna druga odsłona

W drugiej połowie legioniści wyszli odmienieni, zmotywowani. Rzucili się do ataku, by jak najszybciej odrobić straty. I w 54 minucie bramka padła, ale dla Górnika. Legioniści odkryli się, narażając na akcje gości. Niefrasobliwe zagranie Mladenovicia, który dodał piłkę Piotrowi Krawczykowi. Ten trafił do siatki. Było 0:2. Wtedy legioniści włączyli nie piąty ale szósty bieg. Jednocześnie Górnik groźnie kontrował. Kontaktowego gola mógł zdobyć wracający do Legii Carlitos, ale przestrzelił. W 81 minucie sędzia po analizie VAR przyznał Legii rzut karny za faul na Arturze Jędrzejczyku. Josue pewnym strzałem dał gospodarzom kontaktowego gola. Było 1:2 i kilka minut do końca gry. Ponownie na listę strzelców mógł się wpisać Carlitos, ale znów nie miał szczęścia. W 90 minucie Filip Mladenović zrehabilitował się za błąd z 54 minuty. Kapitalnie zagrał do Lindsaya Rose, a ten strzelił na 2:2. Mecz skończył się remisem.

Jak wygląda sytuacja w tabeli

Po sześciu meczach Legia jest chwilowo na miejscu drugim za Wisłą Płock. Ma punkt przewagi nad Stalą Mielec i Pogonią Szczecin, dwa nad Cracovią, po trzy nad Radomiakiem, Śląskiem i Zagłębiem Lubin. Pogoń nie gra meczu, więc na pewno Legii nie prześcignie. Stal Mielec mierzy się w Gliwicach z Piastem, Śląsk podejmuje z Cracovię, Zagłębie zagra w Lubinie z Radomiakiem. W najgorszym razie, jeśli Stal zapunktuje z Piastem, Śląsk przegra bądź zdecydowanie wygra z Cracovią, Zagłębie wygra, bądź przegra z Radomiakiem, to legioniści spadną w tabeli na piąte miejsce. Scenariusz najlepszy zakłada, że Stal przegrywa z gliwiczanami, a w pozostałych meczach pada remis, Legia pozostanie na pozycji wicelidera. Za tydzień, w siódmej kolejce poopieczni Kosty Runjacia zmierzą się w Mielcu ze Stalą.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 2:2 (0:1)

0:1 Aleksander Paluszek 26′

0:2 Piotr Krawczyk 54′

1:2 Josue 82′ (k)

2:2 Lindsay Rose 90′

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz – Mattias Johansson (46‘ Rafał Augustyniak), Lindsay Rose, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenović – Paweł Wszolek (86‘ Maciej Rosołek), Josue, Ihor Charatin (46‘ Bartosz Slisz), Bartosz Kapustka (73‘ Robert Pich) – Makana Baku (61‘ Carlitos), Ernest Muci

Górnik Zabrze: Daniel Bielica – Aleksander Paluszek (70‘ Jakub Szymański), Rafał Janicki, Richard Jensen, Paweł Olkowski (70‘ RObert Wojtuszek) – Jonatan Kotzke (30‘ Krzysztof Kubica),Jean Myondo, Erik Janża, Mateusz Cholewiak – Piotr Krawczyk, Robert Dadak (43‘ Szymon Włodarczyk)