czwartek, 25 kwietnia, 2024

Nareszcie zwycięstwo Czarnych Koszul. Cenne trzy punkty w piątej kolejce

Czarne Koszule wreszcie zwycięskie. Polonia ograła we Wronkach drugi zespół poznańskiego Lecha 3:1. Ma 6 punktów. Traci trzy oczka do zespołów z miejsc „barażowych”, ale ma jeden mecz zaległy. Wygrana z Kolejorzem była pierwszym zwycięstwem Czarnych Koszul w tym sezonie II ligi.

Po awansie do II ligi wśród kibiców Czarnych Koszul zapanowała euforia. Początek rozgrywek na trzecim szczeblu rozgrywek nie wypadł jednak imponująco.

Mizerny początek

W pierwszej kolejce Polonia nie grała, na jej wniosek mecz z KKS 1925 Kalisz został przełożony. Spotkanie z Pogonią w Siedlcach zakończyło się porażką 1:2. W trzeciej kolejce Czarne Koszule podejmowały Stomil Olsztyn. Zremisowały 1:1. Remisem zakończył się też mecz ze Śląskiem II Wrocław (1:1). Czarne Koszule zremisowały też w derbach Mazowsza ze Zniczem Pruszków, 11 sierpnia. Na stadionie przy Konwiktorskiej było 1:1. 14 sierpnia, w niedzielę Polonia udała się do Wronek, gdzie bez udziału publiczności mierzyła się z Lechem II Poznań.

Strzelecki festiwal

W 30 minucie gola dla Czarnych Koszul zdobył Michał Fidziukiewicz. Goście prowadzeniem cieszyli się półtorej minuty, bowiem w 32 minucie wyrównali Filip Wilak. Do szatni oba zespoły schodziły przy remisie 1:1. W drugiej połowie przez długi czas wydawało się, że Czarne Koszule zanotują kolejny remis. Jednak w końcówce wyprowadziły dwa zabójcze ciosy. W 84 minucie na prowadzenie zespół gości wyprowadził Krystian Pieczara. Wynik na 3:1 dla Polonii ustalił Mateusz Michalski w 90 minucie. To pierwsza wygrana Czarnych Koszul od awansu do II ligi.

Tak wygląda tabela

Warszawski zespól zajmuje 14 miejsce w tabeli z 6 punktami. Ale ma jeden mecz zaległy i trzy punkty straty do drużyn zajmujących miejsca barażowe. 20 sierpnia Polonia Podejmie na stadionie przy Konwiktorskiej Wisłę Puławy. Zaległy mecz z KKS 1925 Kalisz rozegra 14 września. II liga to trzeci poziom rozgrywek piłkarskich w Polsce, po Ekstraklasie oraz I lidze. Najlepsze dwa zespoły z 18 awansują do I ligi. Drużyny z miejsc od 2 do 6 zagrają w dwustopniowym barażu, spośród czterech drużyn awansuje jedna. Trzy najsłabsze ekipy spadną do trzeciej ligi.