piątek, 30 września, 2022

Kolejny etap remontu ulicy Płochocińskiej. Zmiany w ruchu i komunikacji

Do niedzieli, 21 sierpnia drogowcy zapowiadają zakończenie remontu nawierzchni ulicy Płochocińskiej. Zaasfaltują ulicę na odcinku od mostku nad Kanałem Żerańskim do skrzyżowania z ulicą Płytową – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Jak podaje ZDM, Ul. Płochocińska będzie przejezdna do węzła z ul. Marywilską. Za nim drogowcy ustawią  zakaz wjazdu obowiązujący do ul. Płytowej. Na samym węźle kierowcy nie zjadą z Marywilskiej na Płochocińską w stronę Cieślewskich. Jak podaje ZDM. zjazd w stronę Modlińskiej pozostanie przejezdny. Objazd utrudnień prowadzi ulicami  Cieślewskich, Bohaterów i Klasyków do Modlińskiej lub ul. Modlińską, Trasą Toruńską i dalej ul. Białołęcką. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Cieślewskich zostanie dostosowana do wprowadzanych zmian.

Na czas prac Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził zmiany tras dla siedmiu linii autobusowych. Inaczej pojadę autobusy linii dziennych  126, 314, 326, 705, 735, 736. A także linia nocna N64. Jak informuje ZTM podjazdy autobusów linii 126 do przystanku Kupiecka odbywają się ulicami Kupiecką i Kaczorową. Na pozostałych odcinkach trasa pozostaje bez zmian. Autobusy linii 326, 705, 735 i 736 po zjeździe z mostu gen. S. Grota-Roweckiego jadą ulicami: Toruńska – Łabiszyńska – Kopijników – Białołęcka do Płochocińskiej i stałych tras. Autobusy linii N64 nie podjeżdżają do ulic Płytowej i Kupieckiej. ZTM uruchomił też zastępczą linię autobusową Z-5: ŻERAŃ FSO – Modlińska – Płochocińska – Marywilska – Kupiecka – Kaczorowa – KUPIECKA.

(Warszawski Serwis Prasowy, ZDM, ZTM/WTP)

 

 

Polecamy