poniedziałek, 20 maja, 2024

Legia przegrała u siebie ze Śląskiem. Mistrzostwo Polski oddala się

Legia Warszawa przegrała we własnej hali ze Śląskiem Wrocław i to wrocławianie są bliżej tytułu mistrza Polski w koszykówce.

W pierwszym spotkaniu we Wrocławiu zwyciężył Śląsk, w drugim także we Wrocławiu górą byli Zieloni Kanonierzy. Teraz rywalizacja przeniosła się do Warszawy. Niestety górą byli goście. W pierwszej kwarcie zdecydowanie lepsi byli goście, zwyciężyli dziewięcioma punktami 26-17. W drugiej odsłonie nieznacznie lepsi (22-20) byli legioniści, jednak na półmetku Legia przegrywała 39:46. Trzecia kwarta to popis Zielonych Kanonierów, którzy pokonali wrocławian 22-14, w całym spotkaniu wyszli na prowadzenie 61:60. Niestety ostatnia kwarta znów należała do gości, którzy zwyciężyli ją 21-13 a w całym spotkaniu 81:74. W rywalizacji finałowej mistrzostw Polski Śląsk prowadzi z Legią 2:1. Gra się do czterech zwycięstw.

Legia Warszawa –  Śląsk Wrocław 74:81 (17-26, 22-20, 22-14, 13-21)

Stan rywalizacji finałowej  2-1 dla Śląska. Gra się do czterech zwycięstw

Legia Warszawa: Robert Johnson 20, Jure Skific 16, Raymond Cowels III 16, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 10, Dariusz Wyka 7, Łukasz Koszarek 3, Adam Kemp 2, Jakub Sadowski, Grzegorz Kamiński

Śląsk Wrocław: Aleksander Dziewa 21, Travis Trice 15, Kerem Kanter 12, Łukasz Kolenda 9, Martins Meiers 8, D’mitrik Trice 7, Ivan Ramljak 5, Kodi Justice 4