piątek, 19 kwietnia, 2024

Legia kończy na dziesiątym miejscu. Pewna wygrana z Cracovią. Nietypowy bojkot kibiców

W dziesiątej minucie gry kibice Legii opuścili trybunę północną. Wrócilili po siedemnastu minutach. Liczby miały swoją symbolikę. Dziesiąte miejsce to pozycja, na której kończą sezon ubiegłoroczni mistrzowie Polski. Siedemnaście – tyle razy Legia Warszawa przegrała w tym sezonie ligowym. Był to absolutny rekord. Nawet w jedynym sezonie, w którym legioniści spadli nie ponieśli aż tylu porażek. Sam mecz z Cracovią nie należał do najgorszych. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie znacznie lepsi byli legioniści, dla których gole zdobywali Maciej Rosołek w 54 minucie, Tomas Pekhart w 66 oraz Rafa Lopes w 85. Legia wygrała 3:0 i zajęła dziesiątce miejsce w tabeli.