sobota, 20 kwietnia, 2024

Legia wygrała we Wrocławiu. 1:1 w walce o złoto

Legia Warszawa w dramatycznym spotkaniu pokonała we Wrocławiu Śląsk 88:85. Wyrównała stan rywalizacji w finałowym starciu o mistrzostwo Polski.

W pierwszym meczu finału mistrzostw Polski koszykarzy Śląsk Wrocław pokonał u siebie Legię Warszawa 76:72, w drugim, też we Wrocławiu, to legioniści byli górą. Choć i tym razem spotkanie było dreszczowcem. A widzowie obejrzeli wiele zwrotów akcji. Pierwszą kwartę pewnie wygrali wrocławianie 21-10. W drugiej lepsi byli Zieloni Kanonierzy, wygrali 28-20.W połowie spotkania Śląsk prowadził z Legią 41-38. Trzecia kwarta to jednak popis gości. Wygrana 30-17. I prowadzenie w meczu 68-58. W ostatniej kwarcie to gospodarze rzucili się do odrabiania strat, byli lepsi w tej odsłonie siedmioma punktami – zwyciężyli 27-20. Ale pozwoliło to jedynie na zmniejszenie przewagi podopiecznych Wojciecha Kamińskiego. Śląsk przegrał z Legią 85:88 (21-10, 20-28, 17-30, 27-20). Zieloni Kanonierzy wyrównali tym samym stan finałowej rywalizacji.  Po dwóch spotkaniach jest 1:1. Teraz dwa razy Legia podejmie Śląsk (22 i 24 maja), a kolejna potyczka we Wrocławiu 27 maja. Gra się do czterech zwycięstw. Jeśli do 27 maja żaden z zespołów nie rozstrzygnie rywalizacji na swoją korzyść, kolejny mecz odbędzie się 29 maja w Warszawie i ewentualnie 31 maja we Wrocławiu.