poniedziałek, 8 sierpnia, 2022

Dogoterapia, alpakoterapia i zajęcia z kotami w Warszawie

Kontakt ze zwierzakami jest bardzo korzystny dla rozwoju dziecka. Ośrodek dla kotów organizuje zajęcia dla dzieci. A w przedszkolach na Białołęce są zajęcia z dogoterapii i alpakoterapii.

Ochota na Kota powraca z zajęciami edukacyjnymi. „Zapraszamy ponownie grupy dzieci (od 6 roku życia) i młodzieży na zajęcia edukacyjne. Maksymalna wielkość grupy to 15 osób + opiekunowie. Zajęcia edukacyjne mają charakter jednorazowy. W celu zgłoszenia chęci udziału w zajęciach prosimy o kontakt na adres koty@napaluchu.waw.pl (podajemy w wiadomości: kontakt do siebie, liczbę dzieci i opiekunów oraz przedział wiekowy uczestników)” – zachęcają pracownicy ośrodka Ochota na Kota.

Z kolei na Białołęce dzieci mogą mieć kontakt z alpakami oraz psami. Dzięki środkom z funduszy europejskich dla Mazowsza w trzech białołęckich przedszkolach odbywają się zajęcia alpakoterapii i dogoterapii. Podczas spotkań opiekunowie opowiadają dzieciom o zwyczajach tych zwierząt, organizują zabawy ruchowe oraz zachęcają do kontaktu z alpakami. Przedszkolaki uczą się czym je karmić, jak czesać i o nie dbać. Maluchy, pod opieką instruktora, mogą przytulić się do alpak, głaskać, dotykać i karmić – przekonują organizatorzy.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy