piątek, 21 stycznia, 2022

W sobotę, w SAMO POŁUDNIE, podniosą ciężary na Pradze-Południe

W najbliższą sobotę, 11 grudnia 2021 roku o godz. 12.00 w Zespole Szkół Łączności, (Al. Stanów Zjednoczonych 24) odbędzie się X Otwarty Południowopraski Turniej w podnoszeniu ciężarów im. Bogusława Ulatowskiego.

O godzinie 12.00 startuje I Grupa. Na 14.00 organizatorzy zapowiadają start II Grupy Mężczyzn. Za to o  16.00 III Grupa (Grupa Widowiskowa). O godzinie 18.00 zawody się skończą – dekoracją najlepszych zawodników. Projekt współfinansuje Miasto stołeczne Warszawa Dzielnica Praga-Południe – informuje Urząd Dzielnicy Praga-Płd.

Podnoszenie ciężarów to jedna z najpopularniejszych dyscyplin ciężkiej atletyki. W Polsce przez wiele lat wychowywano wielu wybitnych sportowców w tej dziedzinie. Biało-Czerwoni właśnie w podnoszeniu ciężarów osiągali najbardziej spektakularne sukcesy. Obok lekkiej atletyki właśnie ciężary i boks dostarczały Polakom najwięcej medali olimpijskich. Polskim ciężarowym zagłębiem jest Mazowsze, a w samej Warszawie duże tradycje podnoszenia ciężarów są właśnie na Pradze-Południe.

Patron południowopraskiego turnieju, Bogusław Ulatowski był zawodnikiem warszawskich klubów Okęcie i Lotnik. Założył klub UKS Impuls. Uczył wychowania fizycznego, trenował podnoszenie ciężarów. Zmarł w 2011 roku w wieku 56 lat.

(źródło: UM Warszawa, PZPC)

Polecamy