środa, 24 kwietnia, 2024

CMC Warta pokonana! Choć pierwszy set był iście morderczy

Projekt Warszawa wygrał z Aluron CMC Wartą Zawiercie 3:1 w spotkaniu Plus Ligi siatkarzy.

Pierwszy set w wykonaniu obu drużyn był morderczy. Goście wznieśli się na wyżyny swoich możliwości i wygrali tę partię 33:31. W drugim secie nieznacznie lepsi byli podopieczni Andrei Anastasiego, wygrali 25:23. Z kolei w secie trzecim odskoczyli na kilka punków, ostatecznie zwyciężyli sześcioma „oczkami” – 25:19. W czwartej partii walczący „o życie” goście rzucili wszystko na jedną kartę. W końcówce toczyła się walka o każdy punkt, ostatecznie jednak to siatkarze Projekty przechylili szalę wygranej seta na swoją korzyść 26:24, w całym meczu zwyciężając 3:1. MVP spotkania został Igor Grobelny z Projektu.

Po jedenastu rozegranych meczach Projekt Warszawa zajmuje trzecie miejsce w tabeli Plus Ligi. Ma 24 punkty. Odniósł osiem zwycięstw, z czego dwa różnicą 3:0, pięć różnicą 3:1 i jedno różnicą 3:2. Warszawski zespół poniósł też trzy porażki, jedną różnicą 2:3, dwie różnicą 0:3. Podopieczni Andrei Anastasiego tracą do lidera – Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle siedem punktów, a do wicelidera –  Jastrzębskiego Węgla dwa punkty.  Kolejny mecz stołeczni siatkarze rozegrają w niedzielę, 12 grudnia o godzinie 17.30 w Katowicach, ich rywalem będzie dziesiąty w tabeli GKS.

Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (31:33, 25:23, 25:19, 26:24)