czwartek, 25 kwietnia, 2024

Porażka „Zielonych Kanonierów” w Szczecinie

Legia przegrała w Szczecinie z Kingiem w 13. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki. Zajmuje 8. miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki.

W pierwszej kwarcie kilkupunktową przewagę uzyskali gospodarze. Wygrali 28:22. Druga odsłona była najlepsza w wykonaniu Legii. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego wygrali tę kwartę trzema punktami i zmniejszyli dystans do rywali do trzech punktów. Kolejną kwartę gospodarze zwyciężyli już pięcioma punktami, ostatnią – ośmioma. Ostatecznie w całym meczu King Szczecin pokonał Legię Warszawa szesnastoma punktami 99:83.

Najskuteczniejszy w zespole Legii był R. Cowels III, który rzucił 23 punkty, z czego cztery celne rzuty za 3 punkty. S. Jovanović rzucił 13 punktów (3 celne rzuty za 3 punkty). Dla legionistów punktowali też Ł. Koszarek 10 (2 za 3 punkty), M. Abdur-Rahkman i j. Skifić (obaj po 10 punktów), A. Kemp 7, D. Wyka 6, G. Kulka 4 punkty.

W środę zmierzy się w FIBA Europe Cup z Parmą Perm.

King Szczecin – Legia Warszawa 99:83

(28:22, 23:26, 21:16, 27:19)