sobota, 20 kwietnia, 2024

9 goli w derbach Warszawy. Legia przegrywa z AZS UW Wilanów

Legia Warszawa przegrała w spotkaniu Statscore Eskstraklasy Futsalu z AZS UW Wilanów Warszawa 2:7 (1:4).

Drużyny przed spotkaniem sąsiadowały w tabeli. Legia była 10., AZW UW Wilanów9. Oba zespoły zgromadziły po 13. kolejkach po 14. punktów. W spotkaniu derbowym już w czwartej minucie prowadzenie dla AZS UW zdobył Radosław Marcinkowski. Cztery minuty później było 2:0. Gola strzelił Michał Klaus. W dwunastej minucie kontaktową bramkę zdobył dla Legii Mateusz Olczak. Jednak w czternastej Klaus podwyższył na 3:1 dla gości. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron decydujące były dwudziesta trzecia i dwudziesta szósta minuta, gdy dwa gole dla zespołu z Wilanowa zdobył Maciej Pikiewicz. Na 2:5 rozmiary przegranej zmniejszył jeszcze Paweł Tarnowski w trzydziestej piątej minucie, ale minutę później na 2:6 podwyższył Michał Rabiej, a wynik ustalił Maciej Piwowarczyk w czterdziestej minucie. Legia Warszawa przegrała w derbach stolicy z AZS UW Wilanów 2:7. Legioniści zajmują w tabeli dziesiąte miejsce, z dorobkiem 14 punktów. AZS UW awansował na miejsce siódme. Utrzyma się na nim do następnej kolejki, jeśli trzeci w tabeli Constract Lubawa nie przegra u siebie z Red Dragons Pniewy.

Legia Warszawa – AZS UW Wilanów 2:7 (1:3)