wtorek, 23 kwietnia, 2024

Projekt na tarczy wraca z Moskwy. Miłe złego początki

Kapitalne pierwsze dwa sety wygrane przez warszawski zespół i niestety 2:3 w całym spotkaniu. Od Porażki z Dynamem w Moskwie rozpoczął Projekt Warszawa rozgrywki CEV Ligi Mistrzów siatkarzy.

Projekt w pierwszych dwóch setach zagrał kapitalnie. Pierwszą partię podopieczni Andrei Anastaziego wygrali pewnie 25:20. Druga była zdecydowanie bardziej wyrównana. Ale też górą byli stołeczni siatkarze, wygrywając set do 25. I gdy wydawało się, że droga do wygranej stoi otworem, w kolejnych dwóch setach Polacy zagrali znacznie gorzej. W trzeciej partii ulegli20:25.Najsłabszy był set czwarty, przegrany aż 16:25. Fatalny był też początek tie-breaka. W pierwszej odsłonie Dynamo prowadziło 8:4. Potem Projekt zaczął odrabiać straty, było nawet 12:12. W końcówce jednak to Rosjanie przesądzili o wyniku na swoją korzyść. Wygrali set 15:12, a całe spotkanie 3:2.

Dynamo Moskwa – Projekt Warszawa 3:2

(20:25, 25:27, 25:20, 25:16, 15:12)