piątek, 21 stycznia, 2022

Starszy pan miał w domu prawdziwy arsenał. Nie był jedyny   

8 lat więzienia grozi starszemu mężczyźnie i kilku innym osobom, u których policjanci znaleźli istny arsenał broni. Do zdarzenia doszło w powiatach grodziskim i płońskim.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, 7 sztuk amunicji  do broni palnej odkryli grodziscy policjanci w prywatnym domu. Zatrzymali 43-letnia właścicielkę  lokalu do wyjaśnienia. Policjanci natychmiast sprawdzili także pozostałe pomieszczenia. Podczas dokładnej kontroli w innych budynkach zabezpieczyli także 2 karabiny i broń palną własnej konstrukcji. Szybko ustalili, że ich właścicielem jest 64-letniego mieszkaniec posesji, który chwilę później zatrzymali także jego.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili kolejny adres, gdzie może znajdować się więcej nielegalnej broni i amunicji. Tego samego dnia pojechali na teren powiatu płońskiego i po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczyli 7 jednostek długiej broni samodziałowej oraz 172 naboje do różnego rodzaju broni. Zatrzymali tam również 53-letniego właściciela znalezionych przedmiotów.

Cala  trójka usłyszała zarzuty posiadania broni i amunicji bez wymaganych zezwoleń. Wobec kobiety i dwóch mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – informuje policja.

 

Polecamy