wtorek, 7 grudnia, 2021

Umowa na most pieszo-rowerowy. Najdłuższy na świecie

To będzie najdłuższy taki most  na świecie. We wtorek w Warszawie w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52 miasto podpisało  umowę z wykonawcą mostu pieszo-rowerowego.

Nowa warszawska przeprawa to pierwszy w stolicy most dostępny  tylko dla pieszych i rowerzystów. Zbuduje go firma Budimex za ponad 120 mln zł. Jak przypomniał niedawno ZDM, Przeprawa pieszo-rowerowa połączy brzegi Wisły na wysokości ul. Karowej i S. Okrzei. „To przedłużenie Nowego Centrum Warszawy, bo choć most będzie nieco oddalony od ścisłego centrum stolicy, to spowoduje, że Stara Praga stanie się de facto częścią uniwersytecko-wypoczynkowej części miasta”.

Faktycznie most połączy Bulwary Wiślane z Pragą. „Powstanie pieszy ciąg pomiędzy ul. Ząbkowską a Powiślem i dalej Krakowskim Przedmieściem. Most pieszo-rowerowy zostanie również włączony w istniejący i planowany układ infrastruktury rowerowej po obu stronach Wisły, dzięki czemu powstanie korytarz rowerowy, łączący Pragę i Targówek z Powiślem, Śródmieściem, a nawet Wolą” – przypomina ZDM.

Długość mostu wyniesie 452 metry. Millenium Bridge w Londynie ma „zaledwie” 325 metrów. Szerokość wyniesie od 6,9 metra w najwęższym punkcie, w najszerszym 16,3 m. Przejście mostu pieszo ma zająć 6 minut, przejazd rowerem 2 minuty.

(mat. pras. ZDM)

Polecamy