wtorek, 7 grudnia, 2021

Sygnalizacja na niebezpiecznym przejściu

Przejście na skrzyżowaniu ulic Kondratowicza, Blokowej i Przy Grodzisku na Targówku uważane jest za niebezpieczne. Fatalne wyniki potwierdził audyt. Sytuację ma poprawić sygnalizacja świetlna.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich „prosty odcinek ul. Kondratowicza skłania wielu kierowców do przekraczania prędkości, co odbija się na komforcie przechodzących przez tę ulicę pieszych. Tylko w latach 2015-2020 w tym miejscu doszło do pięciu zdarzeń drogowych: czterech wypadków i jednej kolizji” – przypominają drogowcy.

W audycie obie wytyczone przez ul. Kondratowicza zebry zostały ocenione na 2 w sześciopunktowej skali (0-5). Audytorzy wskazali na brak elementów uspokojenia ruchu i zalecili budowę azyli oraz sygnalizacji świetlnej.

Jak podaje ZDM, sygnalizacja powstanie. Światła wybuduje tam Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty”. Ma na to 100 dni od momentu podpisania umowy. Powstana tam także  trzy przejazdy rowerowe, firma wymmieni chodnik – także ten po południowej stronie ul. Kondratowicza w kierunku ul. św. Wincentego – podaje ZDM.

(zrodlo: ZDM)

Polecamy