środa, 24 kwietnia, 2024

Wygrana MOS Wola. Tramwajarze na trzecim miejscu!

Kolejne ligowe zwycięstwo na własnym parkiecie odnieśli w sobotę siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie. W siódmej kolejce pokonali Campera Wyszków.

Tramwajarze awansowali na trzecią pozycję w tabeli. Do wicelidera Arki Chełm tracą tylko jeden punkt. Kolejnym rywalem  będzie drużyna KS Metro Warszawa, plasująca się obecnie na piątym miejscu.

Zacięta walka

W pierwszej partii sobotniego starcia podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika byli wyraźnie lepsi od rywali. Wydawało się, że łatwo uporają się z przedostatnim w tabeli „Gangiem Geryma”. Jednak w drugim secie gospodarze popełnili wiele błędów. Pozwolili rywalom na rozwinięcie skrzydeł i doprowadzenie do remisu. Kolejna partia była bardzo zacięta, minimalnie lepsi okazali się Tramwajarze. W samej końcówce kilkukrotnie bezbłędnie atakował Szymon Pałka. Przyjezdni nie rezygnowali jednak z walki, w czwartym secie to oni długo mieli przewagę. Wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie tie break. Przy stanie 22:24  w polu serwisowym stanął jednak Michał Gawrzydek, który najpierw popisał się asem, a następnie mocnymi, odrzucającymi zagrywkami. Zawodnicy z Wyszkowa nie zdołali wyprowadzić skutecznej akcji, za to bezbłędnie kontrował dwukrotnie Szymon Pałka. Pierwszą piłkę meczową wykorzystał Michał Gawrzydek serwując kolejnego asa! I gospodarze mogli cieszyć się z kolejnego, piątego już zwycięstwa w sezonie.

Cenna wygrana

–  Bardzo cieszy wygrana z drużyną z Wyszkowa, w szczególności za trzy punkty – mówi Paweł Borowski, który zdobył dla „Tramwajarzy” 15 punktów. Przeciwnicy postawili nam trudne warunki. W czwartym secie prowadzili już 24:21. Dzięki niesamowitej serii Michała Gawrzydka  oraz dobrej grze blok-obrona całej drużyny udało  się wyciągnąć seta na naszą korzyść. Mieliśmy wzloty i upadki w tym spotkaniu, ale koniec końców – liczy się wynik. Pełna pula punktów cieszy tym bardziej, że w ligowej tabeli jest bardzo ciasno. Różnice między drużynami są naprawdę niewielkie. Teraz skupiamy się już na kolejnym meczu, tym razem  wyjazdowym. Drużyna Metra na pewno również postawi ciężkie warunki – powiedział atakujący MOS Wola Tramwaje Warszawskie.

MOS WOLA TRAMWAJE WARSZAWSKIE – KS CAMPER WYSZKÓW 3:1 (25:19, 22:25, 25:23, 26:24)

Skład MOSu: Marcin Wojtulewicz, Paweł Borowski, Grzegorz Pacholczak – kapitan, Szymon Pałka, Brian Malangiewicz, Adam Antoński, Dariusz Bonisławski (L) oraz Paweł Szczepaniak, Karol Kubisz, Michał Gawrzydek, Kamil Kubeł, Damian Gościański, Kacper Żółtański, Piotr Krajewski (L).

Trener: Krzysztof Wójcik

Skład Campera: Filip Balasz, Karol Wojtkowski, Tobiasz Wojtkowski, Wiktor Sadowski, Jan Sosnowski, Rafał Berwald, Sebastian Olszewski (L) oraz Patryk Brzostek, Kamil Bodzon, Maksymilian Werpachowski, Łukasz Zdrojewski, Daniel Rosa, Kacper Wojtkowski, Patryk Jarosz (L).

Trener: Sławomir Gerymski