wtorek, 7 grudnia, 2021

Działa już rondo na Konstruktorskiej i Postępu

Drogowcy skończyli prace na skrzyżowaniu ulic Konstruktorskiej i Postępu – informuje Zarząd Dróg Miejskich. Powstało nowe rondo, fragment drogi dla rowerów oraz trzy przejścia dla pieszych. Ma być bezpieczniej.

Jak przypomina ZDM, „Inwestycję zrealizował i sfinansował deweloper stawiający na działce w obrębie Konstruktorskiej i Postępu kompleks budynków mieszkalnych. Dokonał tego na mocy obowiązku wynikającego z ustawy o drogach publicznych”. Drogowcy przekonują, że zamiana skrzyżowania z takiego o kształcie litery T na rondo przede wszystkim poprawiła bezpieczeństwo. „Ponieważ droga z pierwszeństwem przejazdu nie przebiegała tam w linii prostej, szczególną ostrożnością musieli wykazywać się jadący ul. Konstruktorską od ul. Wołoskiej. Niektórzy kierowcy jednak niekoniecznie decydowali się zwolnić. Teraz musi to zrobić każdy, kto zbliża się do ronda. Dzięki temu zmniejszyło się ryzyko ewentualnych wypadków i kolizji, a jednocześnie łatwiejszy stał się skręt w ul. Postępu – informują drogowcy. Lepiej sa chronieni piesi, którzy zamiast dwóch maja trzy przejścia, wyposażone w azyl.

W ramach inwestycji powstały trzy zatoki przystankowe. Jedna po wschodniej ul. Postępu za wjazdem na teren powstającego budynku, a dwie na ul. Konstruktorskiej za zjazdami z ronda. Jest także nowa droga dla rowerów. „Została wybudowana po południowej stronie ul. Konstruktorskiej od ronda w kierunku okrągłego skrzyżowania z ul. Racjonalizacji. Ponadto powstał przejazd rowerowy przez ul. Postępu” – podsumowuje ZDM.

(zrodlo: ZDM)

Polecamy