środa, 1 grudnia, 2021

Będzie remont ronda Lubomirskiego. Zmiany w kursowaniu autobusów

W piątek rusza remont  ronda Lubomirskiego. Drogowcy zamkną skrzyżowanie ul. Wolskiej z al. Prymasa Tysiąclecia. Autobusy i samochody osobowe pojadą objazdami.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich prace ruszą  w piątek, 12 listopada o godzinie 6 rano w piątek, 12 listopada.

Objazdy dla kierowców

Objazd drogowcy wyznaczyli ulicami: Kasprzaka, Ordona, Elekcyjną, Górczewską i Płocką. Na skrzyżowaniu ul. Wolskiej z ul. Płocką z  prawego pasa jezdni w stronę ronda Z. Lubomirskiego można będzie skręcić wyłącznie w prawo w ul. Płocką. Północna jezdnia ul. Wolskiej (w stronę Bemowa) zostanie wyłączona z ruchu już od skrzyżowania z ul. Sokołowską. Wyjazd z ul. Sokołowskiej będzie możliwy tylko w lewo na ul. Wolską w kierunku centrum.

Ze skrajnego prawego pasa ul. Wolskiej na skrzyżowaniu z ul. Sokołowską możliwy będzie tylko skręt w prawo. Ze skrajnego lewego pasa zostanie dopuszczona możliwość zawracania, a pas środkowy będzie wyłączony z ruchu – informuje ZDM. Kierowcy jadący ul. Wolską w stronę centrum na skrzyżowaniu z ul. Elekcyjną i Ordona będą mieli do dyspozycji pasy do skrętu w lewo lub w prawo. Dwa środkowe pasy do jazdy prosto będą  wygrodzone. Obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo z ul. Elekcyjnej i w prawo z ul. Ordona w ul. Wolską w stronę ronda Lubomirskiego.

Bez skrętu w al. Prymasa Tysiąclecia 

W trakcie robót kierowcy nie będą mogli skręcić  w al. Prymasa Tysiąclecia od strony ul. Kasprzaka. Kierowcy jadący od strony Śródmieścia nie będą mogli skręcić w prawo. Jadący dolną jezdnią al. Prymasa Tysiąclecia od strony Ochoty będą mieli do dyspozycji dwa pasy do skrętu w lewo (skrajny lewy i środkowy, z którego dotychczas można było jechać także prosto) oraz jeden pas do skrętu w prawo. Natomiast kierowcy jadący ul. Kasprzaka od strony Bemowa nie będą mogli skręcić w lewo w al. Prymasa Tysiąclecia. Ze skrajnego lewego pasa będą mogli zawrócić na rondzie Tybetu – informuje ZDM.

Na środkowym pasie (do jazdy prosto) jezdni al. Prymasa Tysiąclecia w stronę ul. Kasprzaka, przed rondem Szczepańskiego „Ziutka”, dołożona zostanie relacja do skrętu w lewo w ul. Górczewską w stronę centrum. Ruch na wiaduktach al. Prymasa Tysiąclecia będzie odbywał się bez utrudnień.

Jak podaje ZDM wjazd na osiedle Moczydło zapewniony zostanie od strony al. Prymasa Tysiąclecia – wjazdem przed budynkiem al. Prymasa Tysiąclecia 99. Ani tym wjazdem, ani kolejnym – pomiędzy budynkami al. Prymasa Tysiąclecia 99 a 97 –  nie będzie możliwości wyjazdu na al. Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd z osiedla możliwy będzie na ul. Wieluńską wzdłuż budynku ul. Wieluńska 2. Zainstalowane bariery parkingowe zostaną złożone na czas prac. Wzdłuż budynku ul. Wieluńska 2 obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy (zakaz wjazdu od strony ul. Wieluńskiej) oraz zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych – podaje ZDM.

Autobusy pojadą inaczej

Z kolei jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego inaczej jeździć będą autobusy linii 136, 186, 414, 523 i N43. Pojazdy   linii 186 i 414 (od początku kursowania) oraz 136 i 523 (od ok. godziny 6.00 w piątek, 12 listopada) jeżdżą wiaduktem nad rondami Z. Lubomirskiego i Tybetu.

ZTM wytyczył objazd dla autobusów linii nocnej N43. DW. CENTRALNY – … – Bitwy Warszawskiej 1920 roku – al. Prymasa Tysiąclecia – M. Kasprzaka – J. K. Ordona – Elekcyjna – Górczewska – … – CHOMICZÓWKA.

Zawieszone będzie funkcjonowanie przystanków: PKP Wola (Wolska) 05 i 06 oraz PKP Wola (Kasprzaka) 05 i 06.

Prace i utrudnienia w ruchu w rejonie ronda Lubomirskiego zakończą się w poniedziałek, 15 listopada, o godz. 4 rano.

(ZTM/ZDM, mat. pras.)

Polecamy