wtorek, 7 grudnia, 2021

Szpital Praski nie przyjmuje pacjentów. Krytyczny poziom instalacji tlenowej

2 listopada Szpital Praski został placówką covidową. Po pięciu dniach nastąpiło przeciążenie instalacji tlenowej. Placówka wstrzymała przyjęcia nowych pacjentów.

„128 pacjentów COVID+ na tlenie. Osiągnęliśmy poziom wydolności instalacji tlenowej. Strażacy z PSP przystąpili do prewencyjnego odladzania reduktora głównego i parownic” – napisała placówka w swoich mediach społecznościowych. Przypomnijmy, że kilka dni temu szpital został przeznaczony w placówkę covidową.  Miało do niego trafić 270 pacjentów z COVID-19. Dziś przebywa tam 128 pacjentów z koronawirusem. I okazało się, że instalacja tlenowa osiągnęła krytyczny poziom wydolności. Po pięciu dniach   szpital przerwał przyjmowanie nowych pacjentów.

„Uprzedzaliśmy, że szpital nie jest w stanie przyjąć 271 pacjentów stricte covid+. Szacowaliśmy liczbę pacjentów covid+ na 80-100 (w zależności od rodzaju tlenoterapii). Dlatego pełni odpowiedzialności za bezpieczeństwo, zdrowie i życie  pacjentów odwołaliśmy się od decyzji Ministra Zdrowia, który nakazał nam stworzenie szpitala covidowego, zamiast rekomendowanego  przez nas szpitala covidowego wielospecjalistycznego” – napisała we wpisie w mediach społecznościowych Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. „99 proc pacjentów szpitala to czysty covid, a nie leczenie chorób współistniejących. Straż  pożarna,  prewencyjnie dokonuje odszronienia parownic i reduktora głównego. Dziękujemy” – podsumowała na Facebooku.

Pod koniec października pacjentów przestał przyjmować Szpital Południowy.  24 października 2021 roku, w placówce padł rekord liczby przyjętych pacjentów – 270 osób. Z powodu ogromnego poboru tlenu instalacja  została uszkodzona – przypomnieli miejscy urzędnicy. jak informowal niedawno Urząd Miasta w placówce trwa budowa nowej niezależnej instalacji. Od piątku, 12 listopada Szpital Południowy planuje wznowić przyjęcia pacjentów zakażonych COVID-19.

(źródło: NTW, Facebook.com)

Polecamy