wtorek, 7 grudnia, 2021

Gołębiewski zostaje w Legii. Przynajmniej do końca roku

Przynajmniej do końca roku Marek Gołębiewski pozostanie trenerem Legii Warszawa. Mistrzowie Polski zajmują przedostatnie, 17. Miejsce w tabeli Ekstraklasy. I wciąż gra w fazie grupowej Ligi Europy.

Legia ma najgorszą serię w historii swych występów w Ekstraklasie. Ponieśli już 9 porażek. Odnieśli tylko trzy zwycięstwa. Wygrali z przeciętną Wisła Płock oraz dołującymi w tabeli Wartą Poznań i Górnikiem Łęczna. Trenera Czesława Michniewicza zastąpił Marek Gołębiewski. Jednak początek nowego trenera to wygrana ze znacznie niżej notowanym Świtem Skołwin Szczecin w Pucharze Polski i porażki kolejno z Pogonią Szczecin w Ekstraklasie, Napoli w Lidze Europy i znowu w Ekstraklasie ze Stalą Mielec. W poniedziałek władze Legii poinformowały, że trener Gołębiewski ma na razie zaufanie zarządu i ma poprowadzić legionistów do końca roku.

Celem na najbliższe miesiące musi być przełamanie fatalnej passy w lidze i awans do wiosennej fazy w Lidze Europy. Oczywiście też awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Kto wie, czy te rozgrywki nie będą jedynymi, w których Legia może jeszcze awansować do europejskich rozgrywek. W lidze odrobić straty będzie ciężko, dobrze byłoby, gdyby chociaż udało się odbić od strefy spadkowej. A awans przez europejskie puchary to albo wygranie Ligi Europy, albo Conference League. Pomarzyć zawsze można… A na serio, wydaje się, że jeśli do końca roku nie uda się wyjść ze strefy spadkowej, awansować przynajmniej do Conference League, a co gorsza wejść do 1/4  Pucharu Polski, w klubie przy Łazienkowskiej pojawi się kolejny szkoleniowiec.

Polecamy