piątek, 29 marca, 2024

Dramat, horror, wielki wstyd. W plecy ze Stalą, Legia przedostatnia w ligowej tabeli

Tak fatalnej serii jeszcze nie było. Legia Warszawa przegrała po raz dziewiąty w tym  sezonie. I to nie ze światową potęgą, nie na wyjeździe z Kolejorzem,  ale na własnym boisku. ZE STALĄ MIELEC. Legioniści zajmują przedostatnie, 17. Miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Trener Marek Gołębiewski ustawił drużynę ofensywnie. Czwórką w obronie, z trojką w ataku  (Emreli, Pekhart, Luquinhas). Mistrzowie Polski rzucili się do ataku od pierwszych  minut, uzyskali optyczną przewagę, ale z przewagi tej nic nie wynikało. W 42 minucie wydawało się jednek, że zły los się odwrócił. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło na głowę Mateusza Wieteski, który  wpakował piłkę do siatki. Było 1:0. Ale radość nie trwała nawet minuty. Błąd obrony Legii ze strzelcem bramki na czele wykorzystał Maksymilian Sitek, który  zdobył gola z podania  Fabiana Piaseckiego. Dwie minuty później sam Piasecki wpisał się na listę strzelców. Na przerwę mistrzowie Polski schodzili przegrywając 1:2.

W drugiej połowie było jeszcze gorzej. Owszem, legioniści przeważali, ale razili brakiem skuteczności (znów pudłował niemiłosiernie Emreli). W 81 minucie kontratak  wyprowadzili goście, a niefrasobliwość obrońców wykorzystał Mateusz Żyro. Wynik się już nie zmienił. Legia poniosła dziewiątą porażkę w lidze w tym sezonie. Mistrzowie Polski znajdują się w strefie spadkowej, na przedostatnim, 17-ym miejscu w tabeli Ekstraklasy.

Legia Warszawa – PGE FKS Stal Mielec 1:3 (1:2)

1:0 Mateusz Wieteska 42’

1:1 Maksymilian Sitek 43’

1:2 Fabian Piasecki 45’

1:3 Mateusz Żyro 81’

Legia Warszawa: Miszta – Y. Ribeiro (61’ M. Johansson), Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović – Martins (61’ Muci), Slisz, Josue (74’ Kastrati) – Emreli (74’ Skibicki), Pekhart, Luquinhas.

Stal Mielec: Strączek – de Amo, Żyro, Matras, Flis, Getinger – Mateusz Mak (64’ Wrzesiński), Kort (69’ Kościelny), Tomasiewicz (85’ Čorbadžijski), Sitek (85’ Kłos) – Piasecki.