wtorek, 7 grudnia, 2021

Ze Stalą Mielec o przełamanie. Czas wreszcie przerwać fatalną passę!

O 17.30 w Mielcu Legia  Warszawa zmierzy się ze Stalą. To spotkanie z gatunku tych za „sześć punktów”. Wygrana to szansa na przełamanie i marsz w górę tabeli. Porażka może sprawić, że celem legionistów będzie utrzymanie.

Stal Mielec to utytułowany klub, mistrz Polski z sezonów 1972/73 i 1975/76.  Drużyna, w której występowały takie legendy jak Grzegorz Lato, Henryk Kasperczak, Andrzej Szarmach i Jan Domarski. W ostatnich dekadach grał w niższych klasach rozgrywkowych, do Ekstraklasy wrócił w poprzednim sezonie. Utrzymał się w lidze. W tym sezonie zajmuje 12. miejsce. Legia Warszawa to 15 krotny mistrz, półfinalista Pucharu Mistrzów i Pucharu Zdobywców Pucharów oraz ćwierćfinalista Ligi Mistrzów. Aktualny mistrz Polski. W tym sezonie nie najgorzej wygląda gra w Lidze Europy. W Ekstraklasie to dramat. Legia  zajmuje dopiero… 17. miejsce. W strefie spadkowej. Ma jednak dwa spotkania zaległe.

Legioniści odnieśli trzy zwycięstwa – z Wisłą Plock, Wartą Poznań i Górnikiem Łęczna. Przegrali z Radomiakiem Radom, Wisłą Kraków, Śląskiem Wrocław, Lechią Gdańsk, Rakowem Częstochowa, Lechem Poznań, Piastem Gliwice i Pogonią Szczecin. Mają zaległe spotkania z Zagłębiem Lubin i Bruk-Betem Nieciecza.

 

Polecamy