środa, 1 grudnia, 2021

Już od TEJ SOBOTY. Wyłączone trzy stacje II linii metra

Tydzień bez metra na części II linii. Od 6 do 13 listopada zamknięte będą stacje Trocka, Targówek Mieszkaniowy, Szwedzka. Metrem pojedziemy tylko na trasie Księcia Janusza – Dworzec Wileński. Powodem są prace przy rozbudowie drugiej linii. Z powodu zmian metro uruchamia komunikację zastępczą.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, budowa bródnowskiego odcinka drugiej linii metra wchodzi w kolejną fazę. Teraz stacje, które powstają na Bródnie trzeba zintegrować z funkcjonującym odcinkiem trasy. Robotnicy ułożą  kable energetyczne, telefoniczne, systemów sterowniczych i światłowody. W efekcie zapewni to  łączność z dyspozytorniami i centralą na STP Kabaty. Prace spowodują jednak utrudnienia na II linii – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Skrócona trasa

W noce z piątku na sobotę przez dwa kolejne tygodnie metro na II linii jeździć będzie krócej. W rezultacie skończy kursowanie o godzinie 0.30. A przez cały dzień pojedziemy nim tylko na trasie  Księcia Janusza – Dworzec Wileński. W związku ze zmianami metro uruchomi zastępczą linię autobusową ZM2. Pojedzie trasą: Metro Trocka – Trocka – Unicka – Handlowa – M. Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności” – Targowa – Dw. Wileński. Autobusy linii 140, 199, 245, 340 i 738 pojadą po trasie wydłużonej do Dworca Wileńskiego. Autobusy linii 527 dojadą do Dworca Wschodniego. Na odcinku ograniczonym przystankami Bieżuńska i Dworzec Wileński pojazdy będą zatrzymywały się tylko na przystanku Szwedzka. W przypadku linii 527 autobusy na przystanku Szwedzka zatrzymają się na odcinku pomiędzy przystankami Metro Trocka a Dworzec Wileński.

Ograniczone nocne kursy

Jak informuje ZTM dodatkowo, w noce z 5 na 6 (piątku na  sobotę) oraz z 13 na 14 (piątku na sobotę) listopada pociągi na całej linii M2 jeździć będą do około godziny 0.30. Wtedy w zamian za nocne kursy podziemnej kolei autobusy linii zastępczej ZM2 pojadą wzdłuż całej drugiej linii metra.

(źródło: ZTM)

Polecamy