piątek, 19 kwietnia, 2024

Świetna połowa to trochę za mało. Sen brutalnie przerwany

Fatalnie grają w lidze, ale w pucharach jak dotąd szło nie najgorzej. Teraz jednak mistrzowie Polski przegrali drugi mecz w Lidze Europy. Po klęsce w Neapolu 0:3 ulegli w Warszawie 1:4 Napoli,  do przerwy prowadząc jednak 1:0.

W pierwszej połowie kibice Legii mogli przecierać oczy ze zdumienia. Mistrzowie Polski grali bardzo dobrze i stawili opór wyżej notowanym rywalom. Spotkanie było wyrównane, a przede wszystkim legioniści objęli prowadzenie! W 10 minucie po akcji Mladenovicia kapitalną bramkę zdobył Emreli. Było 1:0 i taki wynik utrzymał się do przerwy. Przyzwoicie w bramce grał Cezary Miszta, jak profesor prezentował się Wieteska, a Mladenović wreszcie przypominał najlepszego gracza Legii z ubiegłego sezonu. Jednak w drugiej połowie goście włączyli piąty sprowadzili legionistów na ziemię.

Dwa faule w polu karnym

W 51 minucie gry fatalnego faulu w polu karnym dopuścił się Josue. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Piotr Zieliński. Choć Miszta wyczuł intencję strzelca, strzał reprezentanta Polski był na tyle mocny, że golkiper legionistów nie miał szans. W 75 minucie znów Josue sfaulował w polu karnym a na prowadzenie gości wyprowadził Mertens. W 79 minucie na 3:1 podwyższył Lozano, a wynik ustalił w 90 minucie Ounas. Legia Warszawa nie może się postawy wstydzić, jednak notuje drugą porażkę w fazie grupowej Ligi Europy. I drugą porażkę z Napoli. Mistrzowie Polski oddali 6 strzałów (Napoli 16) w tym 1 celny (11 celnych Napoli).

Fotel lidera stracony

W grupie w Lidze Europy Legia straciła fotel lidera.  W kolejnych meczach zmierzy się z Leicester w Leicester oraz ze Spartakiem Moskwa u siebie. Pierwsze miejsce w grupie to awans do 1/8 finału Ligi Europy. Drugie, to awans do 1/16, gdzie będą grać też „spadkowicze” z Ligi Mistrzów. Trzecie to „spadek” do 1/16 Conference League. Ostatnie czwarte miejsce to pożegnanie z pucharami.

Legia Warszawa – Napoli 1:4 (1:0)

1:0 Emreli 10’

1:1 Zieliński 51’(k)

1:2 Mertrens 59’(k)

1:3 Lozano (79’)

1:4 Ounas (90’)

Legia: Miszta — Johansson, Wieteska, Jędrzejczyk — Ribeiro, Josue, Slisz (70′ Martins), Mladenović — Kastrati (67′ Muci), Emreli (80′ Lopes), Luquinhas

Napoli: Meret — Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Jesus — Anguissa, Demme (65′ Lobotka), Elmas (65′ Politano), Zieliński (73′ Mertens) — Lozano (83′ Ounas), Petagna (83′ Zanoli)