wtorek, 7 grudnia, 2021

Sikorka z wiewiórką w jednym domu, nowi mieszkańcy ZOO

Czaple okazałe przybyły z ogrodu w Pilźnie do Warszawy. Na Pradze powstają budki lęgowe dla zwierzaków.

Budki lęgowe dla zwierzaków – ptaków, ale nie tylko – powstały na Pradze w ramach budżetu obywatelskiego. W ogrodzie zoologicznym są nowi mieszkancy – czaple okazałe. Choć nazwa jest nieco myląca…

Sikorki, nietoperze, wiewiórki

W ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego na Pradze-Północ zamontowane zostały skrzynki lęgowe dla różnych gatunków zwierząt – sikor i mazurków, szpaków, kowalika, wiewiórek czy nietoperzy. Budki zawisły m.in. na skwerze przy ulicy Kawęczyńskiej i przy ulicy Kłopotowskiego. Łącznie w ramach projektu powieszonych zostanie do końca roku 350 skrzynek lęgowych. W listopadzie będzie również możliwość otrzymania specjalistycznej karmy (ziaren słonecznika) dla ptaków zimujących na terenie Pragi-Północ.

Czapla (nie)okazała

Z czeskiego Pilzna do warszawskiego zoo przyjechały czaple okazałe (Ardeola speciosa). „W brew nazwie tak naprawdę są niewiele większe od naszej najmniejszej krajowej czapli – bączka. Ten gatunek zamieszkuje podmokłe tereny Azji Południowo-Wschodniej w tym Jawę do czego nawiązuje ich nazwa gatunkowa w języku angielskim” – informują pracownicy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy