wtorek, 7 grudnia, 2021

Z taksówki prosto po śmierć. Tragiczny długi weekend

To się wprost nie mieści w głowie! Na Wisłostradzie zatrzymała się taksówka. Wysiadła pasażerka. Weszła wprost pod koła pędzącego auta. W długi listopadowy weekend w samej Warszawie zginęły trzy osoby, na Mazowszu cztery.

 3 osoby zginęły, 31 zostało rannych. Doszło do kilkudziesięciu wypadków i pół tysiąca kolizji. To bilans długiego, listopadowego weekendu w Warszawie i w okolicznych gminach. Na całym Mazowszu w 70 wypadkach zginęły 4 osoby. Policja podsumowała tegoroczną akcję Znicz.

Z taksówki po śmierć

„Można realizować rekordową liczbę służb, kontroli prędkości, badań trzeźwości. Można także mówić o bezpieczeństwie w ruchu we wszystkich mediach, ale można także wysiąść z taksówki na Wisłostradzie, na lewym skrajnym pasie wprost pod nadjeżdżające auto” – napisała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji. Wypadek na Wisłostradzie miał wynikać z winy wszystkich jego uczestników. Kierowcy taksówki, który zatrzymał się w niedozwolonym miejscu i pozwolił wyjść pasażerce. Kobiety, która sama wysiadła wprost pod koła pędzącego auta. Kierowcy jadącego z przeciwka, który przekroczył dozwoloną prędkość. Najgorzej wszystko skończyło się dla pasażerki, która zginęła na miejscu. Nie była to niestety jedyna tragedia w długi weekend  w Warszawie i na Mazowszu.

Pół tysiąca kolizji, trzy wypadki śmiertelne

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji na terenie garnizonu stołecznego (Warszawa i sąsiadujące z nią powiaty) od piątku 29 października, do wtorku 2 listopada zginęły 3 osoby. Doszło do 31 wypadków drogowych i 568 kolizji. Rannych zostało 31 osób, zatrzymano sto cztery osoby prowadzące po alkoholu. Akcja „Znicz 2021” zaczęła się w piątek, 29 października, trwała do wtorku 2 listopada. Funkcjonariusze Komendy  Stołecznej Policji, w samochodach oznakowanych i nieoznakowanych,  byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych z Warszawy oraz okolicznych powiatach. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Region – więcej wypadków, mniej ofiar śmiertelnych

W pozostałej części województwa mazowieckiego doszło do 36  wypadków, w których zginęła jedna osoba, 44 zostały ranne. Policja odnotowała aż 313 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 79 kierowców. W skali całego kraju odnotowano 288 wypadków, zginęły 44 osoby.

Polecamy