wtorek, 7 grudnia, 2021

Czwarta fala atakuje. Miasto szczepi dodatkową dawką

Miasto Warszawa rozpoczęło szczepienia trzecią – przypominającą dawką szczepionki przeciwko COVID-19. Niewykluczone, że na PGE Stadionie Narodowym znów będzie szpital. Ale to ostateczność.

„W trakcie czwartej fali pandemii może się pojawić konieczność ponownego uruchomienia szpitala tymczasowego w jednej z części PGE Narodowego” – informują władze Stadionu Narodowego. Jak tłumaczą, szpital na stadionie jest, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, „ostatnim bastionem” w walce z koronawirusem. Oznacza to, że będzie uruchomiony jako ostatnia placówka tego typu. A więc będzie szpitalem tylko jeżeli sytuacja będzie tego wymagała.

W Warszawie zaczęły się  szczepienia przeciw COVID-19 dawką przypominającą – poinformował z kolei urząd miasta. Zaszczepić może się każda pełnoletnia osoba, która przyjęła drugą dawkę (lub jednodawkową szczepionkę) minimum 6 miesięcy temu. Szczepionkę można przyjąć w dowolnym punkcie szczepień, bez względu na to, gdzie mieszkamy i gdzie szczepiliśmy wcześniej – przypominają urzędnicy.

Czwarta fala w Warszawie trwa. Jest wzrost zakażeń, jednak ponad 90 proc. hospitalizowanych pacjentów to osoby w sile wieku, niezaszczepione.

(źródło: NTW, Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy