wtorek, 7 grudnia, 2021

Uważaj na hieny pierwszolistopadowe! Złodzieje nie próżnują

1 listopada to dzień zadumy. Odwiedzamy groby bliskich, pamiętamy. Wierzący czczą też dzień Wszystkich Świętych. Złodzieje… mają najlepszy czas na zarobek. 

Warto przy okazji gorączki przygotowań do wyjazdu do rodzin, zadbać o pewne zasady bezpieczeństwa. Przede wszystkim – okazja czyni złodzieja. A więc – zwróćmy uwagę na to, czy mamy w domu dobre zabezpieczenia, zamki itd. Dopilnujmy odpowiedniego zabezpieczenia okien. Po drugie – nie chwalmy się wyjazdem. A już na pewno nie róbmy tego w mediach społecznościowych. Uważajmy też, czy czasem ktoś nie obserwuje naszego mieszkania. Wreszcie, porozmawiajmy z kimś zaufanym, kto zwróci uwagę na nasze mieszkanie. Nie ma nic lepszego niż czujny sąsiad!

Pamiętajmy też o bezpieczeństwie na drodze. Gdy prowadzimy, nie jesteśmy sami. A ruch, zarówno wokół cmentarzy, jak i na trasach wjazdowych do miast jest wzmożony. Policja jak co roku prowadzi w długi weekend „Akcję Znicz”, polegającą na zwiększeniu patroli w mieście, szczególnie w okolicy cmentarzy i na drogach wjazdowych do miast. W wielu miejscach to policja kieruje ruchem. Z kolei Straż Miejska na cmentarzach prowadzi akcję Hiena, która ma pilnować przed działaniem tzw. cmentarnych hien, czyli złodziei tylko czyhających na nasz błąd. Źle zamknięty samochód, pozostawiona torebka, zwykła chwila nieuwagi, mogą kosztować wiele. Dlatego miejsmy oczy dookoła głowy!

(źródło: NTW, policja, SM)

Polecamy