środa, 1 grudnia, 2021

Rękawiczki dla wolontariuszy, dywany oraz kołdry dla psów i kotów

Ośrodek dla kotów miejskich Koteria zbiera rękawiczki dla wolontariuszy. Zaś schronisko prosi o pościel, dywany i zabawki dla podopiecznych.

W przypadku Koterii rękawiczki pomogą w selekcji zwierząt chorych od zdrowych, ograniczą przenoszenie chorób. W schronisku ruszyła akcja „Zima na Paluchu” w ramach której zbierany jest sprzęt pomocny dla zwierząt.

Apel o rękawiczki

„Mamy dziś pod opieką kilkadziesiąt kotów. Część przychodzi do nas zdrowa, a część chora. Aby zminimalizować ryzyko przeniesienia choroby z jednego kota na drugiego, musimy często zmieniać rękawiczki” – opisuje Ośrodek dla Kotów Miejskich Koteria. „Niestety zasoby mamy już bardzo uszczuplone, dlatego bardzo prosimy o wsparcie. Potrzebne nam rękawiczki bezpudrowe w rozmiarze „M”, a dla naszej doktor Iwony, kilka paczek bezpudrowych w rozmiarze „S”. Jeśli możemy pomarzyć.. to lateks i nitryl najlepsze” – dodają pracownicy ośrodka.

„Zima na Paluchu”

Z kolei schronisko dla bezdomnych psów i kotów z Palucha zbiera tekstylia. Pomysłodawcą inicjatywy „Zima na Paluchu” jest Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. MPO zbiera koce, kołdry bez pierza, prześcieradła, ręczniki, dywany, wykładziny, szare gazety oraz zabawki dla psów i kotów. Rzeczy można wrzucać do specjalnie oklejonych kontenerów, które ustawiło MPO. Pojemniki są przy wjazdach do budynków spółki, w pięciu lokalizacjach: Obozowa 43, Tatarska 2/4, Sosnkowskiego 4, Zabraniecka 4 oraz Kampinoska 1.

(Warszawski Serwis Prasowy)

 

Polecamy