wtorek, 7 grudnia, 2021

Do Grecji i Niemiec z Okęcia, do Rygi z Modlina

Niemcy, Grecja i Włochy – to najczęstsze kursy z lotniska Chopina.  Z kolei port w Modlinie Uruchomił loty do stolicy Łotwy, Rygi.

Na dobre wyniki Okęcia może mieć wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest przywrócenie połączenia z Londynem.

Ponad milion pasażerów

We wrześniu Port Lotniczy im. Chopina odprawił 1,051 mln pasażerów. W lipcu odprawiło się tam 1,04 mln pasażerów, a w sierpniu 1,185 mln. Jak tłumaczą pracownicy lotniska, wpływ na tak dobre wyniki miały wznowione połączenia oraz nowe kierunki oferowane przez linie lotnicze. „Wielki powrót Londynu, który po brexicie i w związku ze stanem pandemii ustępował miejsca wśród najchętniej wybieranych tras regularnych, znów znalazł się na pierwszym miejscu. Za nim na podium we wrześniowym zestawieniu są Paryż i Amsterdam. Wśród regularnych połączeń zagranicznych krajami najczęściej wybieranymi przez pasażerów były Niemy, Grecja i Włochy” – informuje lotnisko.

Na Łotwę pięć razy w tygodniu

Z kolei nowe połączenia obsługuje port w Modlinie.  Wystartowało nowe połączenie z lotniska Warszawa/Modlin do łotewskiej Rygi. Loty na pokładach samolotów Ryanair odbywać się będą pięć razy w tygodniu – w poniedziałki, środy czwartki, soboty i niedziele. „Kilka ciekawostek na temat Rygi: 1201 – rok założenia miasta, 1920 – rok odzyskania niepodległości, 1991 – staje się stolicą niepodległej Łotwy, starówka wpisana na listę zabytków UNESCO, wizytówką miasta jest plac Ratuszowy, warte zobaczenia: najwyższa katedra w tej części Europy, zamek ryski, Pomnik Wolności, Hale Targowe, które pierwotnie mieściły… sterowce, Wieżowiec Akademii Nauki Łotwy – brat bliźniak „naszego” Pałacu Kultury i Nauki” – wylicza lotnisko.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy