środa, 1 grudnia, 2021

Dramatyczna sytuacja w Szpitalu Południowym. Problem z instalacją tlenową

Problemy z instalacją tlenową w Szpitalu Południowym okazały się poważne. Współpracują służby podległe władzom Warszawy i wojewodzie. Zebrał się sztab antykryzysowy. Dostarczony jest dodatkowy tlen. Wciąż są wstrzymane przyjęcia nowych pacjentów.

Przedstawiciele M. st. Warszawy poinformowali w środę Mazowiecki Urząd Wojewódzki, że są poważne trudności z wydolnością instalacji tlenowej w Szpitalu Południowym. Po interwencji wojewody do szpitala trafiło 285 butli z banku tlenu. W czwartek do szpitala trafi 3 tonowy zbiornik tlenu z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych oraz dodatkowo 100 butli.  W środę wieczorem spotkał się w Szpitalu Południowym sztab kryzysowy wojewody   z władzami placówki i M. St. Warszawy.  W spotkaniu wzięli udział wojewoda,  Wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska i przedstawiciele służb, m.in. straży pożarnej. Podczas spotkania Wojewoda wysłuchał raportu przedstawicieli Miasta i szpitala.

Placówka deklaruje, że zmodyfikuje instalację tlenową. Musi zmniejszyć  jej obciążenie. W związku z tym uczestnicy spotkania zgodzili się, że szpital w dalszym ciągu nie będzie przyjmował nowych chorych. W najbliższych dniach wypisze pacjentów, którzy są w lepszym stanie. Dzięki zredukowaniu obciążenia instalacji będzie ona dostosowana do większej liczby pacjentów. Już w poniedziałek władze Warszawy informowały o kłopotach w  Szpitalu Południowym. Placówka nie przyjmuje od tego czasu pacjentów.

Polecamy