środa, 1 grudnia, 2021

Apel o remont Starej Małpiarni. Koniec zbiórki dla zwierzaków z ZOO

Interpelacje w sprawie pozyskania i zabezpieczenia środków na remont Starej Małpiarni zlokalizowanej na terenie warszawskiego zoo złożyły warszawskie radne. Z kolei dyrekcja ogrodu poinformowała, że zakończyła akcję zbierania orzechów i żołędzi dla swoich podopiecznych.

Radne Warszawy Magdalena Roguska i Renata Niewitecka złożyły interpelację, w sprawie znajdującej się w fatalnym stanie Starej Małpiarni w ZOO.

Stara Małpiarnia w fatalnym stanie

„Woliery wewnętrzne i zewnętrzne, w których mieszkają małpy, są zbyt ciasne. Zwierzęta powinny mieć zapewnione znacznie lepsze warunki. Utrzymanie właściwych warunków sanitarnych uniemożliwia bardzo zły stan techniczny pomieszczeń. Okładziny ścian i posadzek są w złym stanie, zniszczone i odspojone, co uniemożliwia ich czyszczenie i powoduje, że są siedliskiem robaków” – relacjonują radne.

Koniec zbiórki orzechów i żołędzi

Zakończyła się akcja „Zbieramy żołędzie i orzechy dla zwierzaków z warszawskiego zoo”. „Mamy już wystarczające zapasy przysmaków dla naszych zwierząt. Nie przyjmujemy już ani żołędzi ani orzechów. Nie możemy zbierać większej ilości żołędzi i orzechów, gdyż nie mamy ich gdzie pomieścić i nasze zwierzęta nie dałyby rady ich zjeść” – poinformowali pracownicy warszawskiego ogrodu zoologicznego.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy